Taustakuvat
Värityskuvat

Valmistus Taustakuvat

Selaa 192+ Valmistus Taustakuvat lataa ilmaiseksi HD & 4K

Valmistus Taustakuvat, 192 kappaletta, kaikki ilmaisia. Sekä täyteläiset, maksimalistiset kehykset että harvat kehykset ovat edustettuina. Sopii työpöydälle, tabletille ja mobiilille yhtä lailla. Kaikki latautuu ilmaiseksi jokaisessa tarjotussa koossa. Palaa viikon päästä, ja sivun yläosa on muuttunut.

Ansaitse rahaa myymällä arkistokuvia →

Tee taustakuvia tekoälyllä.
Kehotteesta, sekunneissa.
›
Kokeile ilmaiseksi →
  • Vaaleanpunaiset valojäljet virtaavat suuren teollisuustehtaan läpi, jossa on teräspalkkeja ja koneita. — Valmistus Taustakuvat
    Vaaleanpunaiset valojäljet virtaavat suuren teollisuustehtaan läpi, jossa on teräspalkkeja ja koneita.
  • Ylhäältä kuvattu teollinen autokorjaamo työntekijöineen ja koneineen. — Valmistus Taustakuvat
    Ylhäältä kuvattu teollinen autokorjaamo työntekijöineen ja koneineen.
  • Hylätty teollisuuslaitos ruosteisilla putkilla ja metallirakenteilla. — Valmistus Taustakuvat
    Hylätty teollisuuslaitos ruosteisilla putkilla ja metallirakenteilla.
  • Robottikäsivarret hitsaavat auton runkoa tehtaassa, jossa kipinöitä lentää. — Valmistus Taustakuvat
    Robottikäsivarret hitsaavat auton runkoa tehtaassa, jossa kipinöitä lentää.
  • Insinööri työskentelee tietokoneella 3d-mallin ja datan visualisointien kanssa useilla näytöillä. — Valmistus Taustakuvat
    Insinööri työskentelee tietokoneella 3d-mallin ja datan visualisointien kanssa useilla näytöillä.
  • Naiset työskentelevät lasikupolikopeissa tehtaassa — Valmistus Taustakuvat
    Naiset työskentelevät lasikupolikopeissa tehtaassa
  • 3D-tulostin luo muoviesineen sinisellä valaistuksella — Valmistus Taustakuvat
    3D-tulostin luo muoviesineen sinisellä valaistuksella
  • Lähikuva 3d-tulostimesta, joka luo geometrisen kohteen hehkuvalla oranssilla filamentilla. — Valmistus Taustakuvat
    Lähikuva 3d-tulostimesta, joka luo geometrisen kohteen hehkuvalla oranssilla filamentilla.
  • Tehdastyöntekijät kokoavat tuotteita tuotantolinjalla. — Valmistus Taustakuvat
    Tehdastyöntekijät kokoavat tuotteita tuotantolinjalla.
  • CNC-kone poraa metallisylinteriä lentävien lastujen kanssa — Valmistus Taustakuvat
    CNC-kone poraa metallisylinteriä lentävien lastujen kanssa
  • Työntekijä ohjaa suurta turbiiniroottoria tehtaassa nosturin alla — Valmistus Taustakuvat
    Työntekijä ohjaa suurta turbiiniroottoria tehtaassa nosturin alla
  • Lähikuva 3d-tulostimesta, joka luo keltaisen esineen. — Valmistus Taustakuvat
    Lähikuva 3d-tulostimesta, joka luo keltaisen esineen.
  • Yönäkymä kirkkaasti valaistusta teollisesta jalostamokompleksista, jossa on korkeita rakenteita ja putkia. — Valmistus Taustakuvat
    Yönäkymä kirkkaasti valaistusta teollisesta jalostamokompleksista, jossa on korkeita rakenteita ja putkia.
  • Lähikuva automatisoidusta koneesta, joka kokoaa moottorilohkoa tehtaassa. — Valmistus Taustakuvat
    Lähikuva automatisoidusta koneesta, joka kokoaa moottorilohkoa tehtaassa.
  • Rappeutuva viljasiilokompleksi heijastuu vedessä dramaattisen taivaan alla. — Valmistus Taustakuvat
    Rappeutuva viljasiilokompleksi heijastuu vedessä dramaattisen taivaan alla.
  • Futuristinen teollisuusrakennelma renderöitynä hehkuvana sinisenä lankakehyksenä tähtitaivasta vasten. — Valmistus Taustakuvat
    Futuristinen teollisuusrakennelma renderöitynä hehkuvana sinisenä lankakehyksenä tähtitaivasta vasten.
  • Työntekijät kokoavat metalliosia kuljetinhihnoilla suuressa teollisuustehdaslattiassa. — Valmistus Taustakuvat
    Työntekijät kokoavat metalliosia kuljetinhihnoilla suuressa teollisuustehdaslattiassa.
  • Terästeollisuuden työntekijät kaatavat sulaa metallia uuniin tehtaalla. — Valmistus Taustakuvat
    Terästeollisuuden työntekijät kaatavat sulaa metallia uuniin tehtaalla.
  • Hylätyn tehtaan sisätila, jossa auringonvalo virtaa korkeiden ikkunoiden läpi valaisten ruosteisia koneita ja pinottuja materiaaleja. — Valmistus Taustakuvat
    Hylätyn tehtaan sisätila, jossa auringonvalo virtaa korkeiden ikkunoiden läpi valaisten ruosteisia koneita ja pinottuja materiaaleja.
  • Robottikädet kokoavat pulloja kuljetinhihnoilla teollisessa ympäristössä. — Valmistus Taustakuvat
    Robottikädet kokoavat pulloja kuljetinhihnoilla teollisessa ympäristössä.
  • Teknikko valkoisessa univormussa tarkkailee holografista dataa modernissa juomatehtaassa, jossa on ruostumattomasta teräksestä valmistettuja säiliöitä ja pulloja. — Valmistus Taustakuvat
    Teknikko valkoisessa univormussa tarkkailee holografista dataa modernissa juomatehtaassa, jossa on ruostumattomasta teräksestä valmistettuja säiliöitä ja pulloja.
  • Kaksi toisiinsa lukittuvaa hammaspyörää, joissa on merkinnät manufacturing ja lean, hehkuvan sinisen valon kanssa kosketuspisteessä. — Valmistus Taustakuvat
    Kaksi toisiinsa lukittuvaa hammaspyörää, joissa on merkinnät manufacturing ja lean, hehkuvan sinisen valon kanssa kosketuspisteessä.
  • Robottikäsivarret hitsaavat metallia tehtaassa kipinöiden lentäessä. — Valmistus Taustakuvat
    Robottikäsivarret hitsaavat metallia tehtaassa kipinöiden lentäessä.
  • Työntekijä valvoo nosturia, joka nostaa hehkuvaa sulan metallin kauhaa terästehtaassa. — Valmistus Taustakuvat
    Työntekijä valvoo nosturia, joka nostaa hehkuvaa sulan metallin kauhaa terästehtaassa.
  • Työntekijät kokoavat vanhoja autoja tehtaan kokoonpanolinjalla mustavalkoisena. — Valmistus Taustakuvat
    Työntekijät kokoavat vanhoja autoja tehtaan kokoonpanolinjalla mustavalkoisena.
  • Pukuinen henkilö käyttää tablettia robottikäsivarsien ohjaamiseen tehtaassa, jossa on kipinöitä ja auringonvaloa. — Valmistus Taustakuvat
    Pukuinen henkilö käyttää tablettia robottikäsivarsien ohjaamiseen tehtaassa, jossa on kipinöitä ja auringonvaloa.
  • Suuri teollisuusjalostamokompleksi, jossa savua nousee savupiipuista. — Valmistus Taustakuvat
    Suuri teollisuusjalostamokompleksi, jossa savua nousee savupiipuista.
  • Punainen kulmahiomakone sotkuisella metallityöpöydällä hajallaan olevien työkalujen ja metalliromujen kanssa. — Valmistus Taustakuvat
    Punainen kulmahiomakone sotkuisella metallityöpöydällä hajallaan olevien työkalujen ja metalliromujen kanssa.
  • Lähikuva vanhasta teollisuuskattilasta putkineen ja mittareineen pimeässä tehtaassa. — Valmistus Taustakuvat
    Lähikuva vanhasta teollisuuskattilasta putkineen ja mittareineen pimeässä tehtaassa.
  • Robottikädet hitsaavat auton osaa tehdasympäristössä. — Valmistus Taustakuvat
    Robottikädet hitsaavat auton osaa tehdasympäristössä.
  • Teollinen panimo, jossa on ruostumattomasta teräksestä valmistettuja altaita ja putkistoja sinisessä valaistuksessa. — Valmistus Taustakuvat
    Teollinen panimo, jossa on ruostumattomasta teräksestä valmistettuja altaita ja putkistoja sinisessä valaistuksessa.
  • Tyylikkäitä urheiluautoja rivissä modernissa tehtaassa sinisen valon alla. — Valmistus Taustakuvat
    Tyylikkäitä urheiluautoja rivissä modernissa tehtaassa sinisen valon alla.
  • Ylhäältä katsottuna teollisuuspaja, jossa on metallipalkkeja, hammaspyöriä ja vanhoja koneita. — Valmistus Taustakuvat
    Ylhäältä katsottuna teollisuuspaja, jossa on metallipalkkeja, hammaspyöriä ja vanhoja koneita.
  • Monimutkainen verkosto kiiltäviä metalliputkia, venttiileitä ja mittareita teollisessa ympäristössä. — Valmistus Taustakuvat
    Monimutkainen verkosto kiiltäviä metalliputkia, venttiileitä ja mittareita teollisessa ympäristössä.
  • Monimutkainen teollisten venttiilien ja putkien verkosto tehdasympäristössä. — Valmistus Taustakuvat
    Monimutkainen teollisten venttiilien ja putkien verkosto tehdasympäristössä.
  • Tieteellinen laboratoriolaitteisto ja offshore-öljynporauslautta, joiden päällä on kemiallisia kaavoja. — Valmistus Taustakuvat
    Tieteellinen laboratoriolaitteisto ja offshore-öljynporauslautta, joiden päällä on kemiallisia kaavoja.
  • Oranssi robottikäsivarsi tehdasympäristössä koneiden kanssa taustalla. — Valmistus Taustakuvat
    Oranssi robottikäsivarsi tehdasympäristössä koneiden kanssa taustalla.
  • Tehdastyöntekijät kokoavat moottorilohkoja koneiden alla. — Valmistus Taustakuvat
    Tehdastyöntekijät kokoavat moottorilohkoja koneiden alla.
  • Digitaaliset verkko-kuvakkeet leijuvat hehkuvan teollisuuslaitoksen yllä yöllä. — Valmistus Taustakuvat
    Digitaaliset verkko-kuvakkeet leijuvat hehkuvan teollisuuslaitoksen yllä yöllä.
  • Teolliset satamanosturit ja laivat hämärässä jäisten vesien heijastuksilla. — Valmistus Taustakuvat
    Teolliset satamanosturit ja laivat hämärässä jäisten vesien heijastuksilla.
  • Jättiläismäiset rakettitehostimet tehtaassa työntekijöiden ja keltaisten nostureiden kanssa yläpuolella. — Valmistus Taustakuvat
    Jättiläismäiset rakettitehostimet tehtaassa työntekijöiden ja keltaisten nostureiden kanssa yläpuolella.
  • Hylätty teollisuustehas ruosteisilla putkilla ja telineillä pilvisen taivaan alla. — Valmistus Taustakuvat
    Hylätty teollisuustehas ruosteisilla putkilla ja telineillä pilvisen taivaan alla.
  • CNC-kone poraa moottorilohkoa tehdasympäristössä — Valmistus Taustakuvat
    CNC-kone poraa moottorilohkoa tehdasympäristössä
  • Hitsauskipinät lentävät, kun ne sulattavat metalliosia yhteen hämärässä työpajassa. — Valmistus Taustakuvat
    Hitsauskipinät lentävät, kun ne sulattavat metalliosia yhteen hämärässä työpajassa.
  • Kaksi tehdastyöntekijää valvoo robottikäsivarsia automatisoidulla tuotantolinjalla. — Valmistus Taustakuvat
    Kaksi tehdastyöntekijää valvoo robottikäsivarsia automatisoidulla tuotantolinjalla.
  • Teollisuuslaitos yöllä hehkuvine valoineen ja savuineen veden yllä — Valmistus Taustakuvat
    Teollisuuslaitos yöllä hehkuvine valoineen ja savuineen veden yllä
  • Yksityiskohtainen teollisuuskone hopeaputkilla ja säiliöillä sinisen valon alla — Valmistus Taustakuvat
    Yksityiskohtainen teollisuuskone hopeaputkilla ja säiliöillä sinisen valon alla
  • Hopeanväriset autonkorit automaattisella tehdaskokoonpanolinjalla keltaisten letkujen kanssa. — Valmistus Taustakuvat
    Hopeanväriset autonkorit automaattisella tehdaskokoonpanolinjalla keltaisten letkujen kanssa.
  • Moderni teollisuusvarasto sinisillä seinillä ja koneilla heijastavalla alustalla — Valmistus Taustakuvat
    Moderni teollisuusvarasto sinisillä seinillä ja koneilla heijastavalla alustalla
  • CNC-kone työstää metallista moottorilohkoa tehdasympäristössä. — Valmistus Taustakuvat
    CNC-kone työstää metallista moottorilohkoa tehdasympäristössä.
  • Savenseppä muovaa pyörivää saviveistosta dreijalla studiossa. — Valmistus Taustakuvat
    Savenseppä muovaa pyörivää saviveistosta dreijalla studiossa.
  • Keltainen kypärä metallikaiteella teollisessa ympäristössä auringonvalossa — Valmistus Taustakuvat
    Keltainen kypärä metallikaiteella teollisessa ympäristössä auringonvalossa
  • Teollinen jalostamokompleksi valaistuna hämärässä sinisen taivaan alla pilvien kanssa. — Valmistus Taustakuvat
    Teollinen jalostamokompleksi valaistuna hämärässä sinisen taivaan alla pilvien kanssa.
  • Metallinen teollisuuspumpun kotelo, jossa sisäiset siivet ja pultatut laipat — Valmistus Taustakuvat
    Metallinen teollisuuspumpun kotelo, jossa sisäiset siivet ja pultatut laipat
  • Kolme kohdevaloa loistaa rei'itetylle metallilattialle. — Valmistus Taustakuvat
    Kolme kohdevaloa loistaa rei'itetylle metallilattialle.
  • Teollisuusrakennus violetti verhous ja keltaiset putket sinisen taivaan alla halkeilleen asfalttitien vieressä — Valmistus Taustakuvat
    Teollisuusrakennus violetti verhous ja keltaiset putket sinisen taivaan alla halkeilleen asfalttitien vieressä
  • Punainen sedan esillä autoliikkeen näyttelytilassa. — Valmistus Taustakuvat
    Punainen sedan esillä autoliikkeen näyttelytilassa.
  • Kaksi suurta teollista hydraulipuristinta sinisellä valaistuksella ja metallirungoilla. — Valmistus Taustakuvat
    Kaksi suurta teollista hydraulipuristinta sinisellä valaistuksella ja metallirungoilla.
  • Abstrakti teollisuusmaisema, jossa hehkuvat siniset putket säiliöt ja punainen kuorma-auto tummaa taustaa vasten — Valmistus Taustakuvat
    Abstrakti teollisuusmaisema, jossa hehkuvat siniset putket säiliöt ja punainen kuorma-auto tummaa taustaa vasten
  • Teollisuustehdas, jossa savupiippu päästää tummaa savua harmaata taivasta vasten. — Valmistus Taustakuvat
    Teollisuustehdas, jossa savupiippu päästää tummaa savua harmaata taivasta vasten.
sivua 4

Näytetään 1–60 / 192 taustakuvaa

Usein kysytyt kysymykset

Tarvitsenko tilin ladatakseni nämä Valmistus Taustakuvat?

Ilmainen, kaikissa koissa. Ilmainen tiedosto on oikea tiedosto.

Minkä muotoisia nämä Valmistus Taustakuvat ovat?

Nämä ovat maisemamuotoisia. Rakennettu vaakasuuntaisille näytöille.

Mikä muu kattaa saman aiheen kuin Valmistus Taustakuvat?

Kokeile seuraavaksi technology, plant, winter, painting. Mikään niistä ei toista tällä sivulla olevia.

Mitä tämä Valmistus Taustakuvat-kokoelma sisältää?

Meillä on tällä hetkellä 192 Valmistus Taustakuvat. Uusia kappaleita ilmestyy, kun ne läpäisevät tarkastuksen. Säilytät kaiken, minkä lataat, ilmaiseksi.