Taustakuvat
Värityskuvat

Työskentely Taustakuvat

Selaa 452+ Työskentely Taustakuvat lataa ilmaiseksi HD & 4K

Sarja 452 Työskentely Taustakuvat, kuratoitu eikä kaavittu. Käytä yhtä monitorilla, tabletilla tai käsipuhelimella — rajaukset on jo tehty. Mikään täällä ei ole tilauksen takana. Uusia kappaleita lisätään niiden läpäistyä tarkastuksen, joten kannattaa palata.

Tee taustakuvia tekoälyllä.
Kehotteesta, sekunneissa.
›
Kokeile ilmaiseksi →
  • Kaksi sarjakuvaliikemiestä kättelemässä ja hymyilemässä — Työskentely Taustakuvat
    Kaksi sarjakuvaliikemiestä kättelemässä ja hymyilemässä
  • Terveydenhuollon työntekijä jakaa lääkkeitä kyläläisille klinikalla. — Työskentely Taustakuvat
    Terveydenhuollon työntekijä jakaa lääkkeitä kyläläisille klinikalla.
  • Motivoiva lainaus täydellisyydestä tyylitellyllä kirjaimistolla sinivihreällä taustalla — Työskentely Taustakuvat
    Motivoiva lainaus täydellisyydestä tyylitellyllä kirjaimistolla sinivihreällä taustalla
  • Yksivärinen musta tausta ilman näkyvää sisältöä tai yksityiskohtia. — Työskentely Taustakuvat
    Yksivärinen musta tausta ilman näkyvää sisältöä tai yksityiskohtia.
  • Liiketiimi kokoushuoneessa kannettavien tietokoneiden ja valkotaulun datakaavioiden kanssa. — Työskentely Taustakuvat
    Liiketiimi kokoushuoneessa kannettavien tietokoneiden ja valkotaulun datakaavioiden kanssa.
  • Musta viivataiteen siluetti istuvasta henkilöstä, jolla on kädet ristissä. — Työskentely Taustakuvat
    Musta viivataiteen siluetti istuvasta henkilöstä, jolla on kädet ristissä.
  • Six business professionals in suits collaborating around a glass conference table. — Työskentely Taustakuvat
    Six business professionals in suits collaborating around a glass conference table.
  • Kaksi hymyilevää kollegaa liikeasussa käyttämässä tablettia modernissa toimistoympäristössä. — Työskentely Taustakuvat
    Kaksi hymyilevää kollegaa liikeasussa käyttämässä tablettia modernissa toimistoympäristössä.
  • Sarjakuvamies työskentelee pöydän ääressä tietokoneen, punaisen lampun ja kahvikupin kanssa. — Työskentely Taustakuvat
    Sarjakuvamies työskentelee pöydän ääressä tietokoneen, punaisen lampun ja kahvikupin kanssa.
  • Liiketiimi puvuissa kokoontuu kokouspöydän ympärille kannettavien tietokoneiden ja asiakirjojen kanssa. — Työskentely Taustakuvat
    Liiketiimi puvuissa kokoontuu kokouspöydän ympärille kannettavien tietokoneiden ja asiakirjojen kanssa.
  • Mies silmälaseilla kirjoittaa kannettavalla tietokoneella työpöydän ääressä minimalistisessa toimistossa — Työskentely Taustakuvat
    Mies silmälaseilla kirjoittaa kannettavalla tietokoneella työpöydän ääressä minimalistisessa toimistossa
  • Sarjakuvakarhu ylikuormittuneena sotkuisen pöydän ääressä lentävien papereiden ja kannettavan tietokoneen kanssa. — Työskentely Taustakuvat
    Sarjakuvakarhu ylikuormittuneena sotkuisen pöydän ääressä lentävien papereiden ja kannettavan tietokoneen kanssa.
  • Sarjakuvamies liikepuvussa antaa peukun ylös käyttäessään kannettavaa tietokonetta työpöydällä. — Työskentely Taustakuvat
    Sarjakuvamies liikepuvussa antaa peukun ylös käyttäessään kannettavaa tietokonetta työpöydällä.
  • Työ käynnissä -rakennusvaroituskyltti, jossa tikkuhahmo lapioi maata. — Työskentely Taustakuvat
    Työ käynnissä -rakennusvaroituskyltti, jossa tikkuhahmo lapioi maata.
  • Keltaiset varoitusraidat punaisella check back soon -tekstillä mustalla taustalla — Työskentely Taustakuvat
    Keltaiset varoitusraidat punaisella check back soon -tekstillä mustalla taustalla
  • Sininen sarjakuvamuurahainen hikoilee kantaessaan raskasta vihreää 100-merkittyä lohkoa. — Työskentely Taustakuvat
    Sininen sarjakuvamuurahainen hikoilee kantaessaan raskasta vihreää 100-merkittyä lohkoa.
  • Kolme liike-elämän kuvaketta yhdistettynä yhteen keskuskuvakkeeseen Y-muodossa. — Työskentely Taustakuvat
    Kolme liike-elämän kuvaketta yhdistettynä yhteen keskuskuvakkeeseen Y-muodossa.
  • Kolme ihmistä siluettina nostaa nyrkkejä tekstin yläpuolella menestyksestä elintarvike- ja juomateollisuudessa. — Työskentely Taustakuvat
    Kolme ihmistä siluettina nostaa nyrkkejä tekstin yläpuolella menestyksestä elintarvike- ja juomateollisuudessa.
  • Punainen kolmion muotoinen varoituskyltti mustalla hakku-symbolilla. — Työskentely Taustakuvat
    Punainen kolmion muotoinen varoituskyltti mustalla hakku-symbolilla.
  • Pukuun pukeutunut mies kirjoittaa muistikirjaan työpöydällä, jolla on toimistotarvikkeita. — Työskentely Taustakuvat
    Pukuun pukeutunut mies kirjoittaa muistikirjaan työpöydällä, jolla on toimistotarvikkeita.
  • Oranssi kypärä ja sininen suuntamerkki valkoisella nuolella. — Työskentely Taustakuvat
    Oranssi kypärä ja sininen suuntamerkki valkoisella nuolella.
  • Tasainen musta tausta ilman näkyviä elementtejä. — Työskentely Taustakuvat
    Tasainen musta tausta ilman näkyviä elementtejä.
  • Rakennustyöntekijän varoituskyltti lapion ja maakasan kanssa. — Työskentely Taustakuvat
    Rakennustyöntekijän varoituskyltti lapion ja maakasan kanssa.
  • Ammattilaisten tiimi työskentelee yhdessä työpöytien ääressä modernissa toimistossa, jossa on tiiliseinät. — Työskentely Taustakuvat
    Ammattilaisten tiimi työskentelee yhdessä työpöytien ääressä modernissa toimistossa, jossa on tiiliseinät.
  • Stressaantunut sarjakuvamies kirjoittaa sotkuisella pöydällä paperi- ja laatikkovuorten ympäröimänä. — Työskentely Taustakuvat
    Stressaantunut sarjakuvamies kirjoittaa sotkuisella pöydällä paperi- ja laatikkovuorten ympäröimänä.
  • Henkilö kirjoittaa muistikirjaan valkoisella pöydällä, lähellä ruukkukasvia. — Työskentely Taustakuvat
    Henkilö kirjoittaa muistikirjaan valkoisella pöydällä, lähellä ruukkukasvia.
  • Nainen hymyilee kannettavalle tietokoneelle kuplateen kanssa ulkokahvilapöydällä — Työskentely Taustakuvat
    Nainen hymyilee kannettavalle tietokoneelle kuplateen kanssa ulkokahvilapöydällä
  • Kuusi sarjakuvahahmoa kokouksessa pöydän ympärillä — Työskentely Taustakuvat
    Kuusi sarjakuvahahmoa kokouksessa pöydän ympärillä
  • Liikemies työskentelee pöydän ääressä puhuen puhelimessa kirjojen ja tiedostojen ympäröimänä. — Työskentely Taustakuvat
    Liikemies työskentelee pöydän ääressä puhuen puhelimessa kirjojen ja tiedostojen ympäröimänä.
  • Henkilö työskentelee kannettavalla tietokoneella yöllä, lähellä kissa ja hehkuva kello. — Työskentely Taustakuvat
    Henkilö työskentelee kannettavalla tietokoneella yöllä, lähellä kissa ja hehkuva kello.
  • Neljä kollegaa lasiseinäisessä toimistossa tekevät yhteistyötä kannettavien tietokoneiden ja kahvin parissa. — Työskentely Taustakuvat
    Neljä kollegaa lasiseinäisessä toimistossa tekevät yhteistyötä kannettavien tietokoneiden ja kahvin parissa.
  • Kaksi henkilöä istuu pöydän ääressä vastakkain minimalistisessa mustavalkoisessa. — Työskentely Taustakuvat
    Kaksi henkilöä istuu pöydän ääressä vastakkain minimalistisessa mustavalkoisessa.
  • Nuori nainen hymyilee kirjoittaessaan kannettavalla tietokoneella, taustalla liitutaulu jossa 'Hello' ja 'Hola'. — Työskentely Taustakuvat
    Nuori nainen hymyilee kirjoittaessaan kannettavalla tietokoneella, taustalla liitutaulu jossa 'Hello' ja 'Hola'.
  • Sininen ja keltainen feministi töissä -logo, jossa hehkulamppu 'f' -symboli. — Työskentely Taustakuvat
    Sininen ja keltainen feministi töissä -logo, jossa hehkulamppu 'f' -symboli.
  • Kolme värillistä vyöhykettä kuvaa trooppisia, kaupunkiteknologia- ja toimistokohtauksia kuvakkeilla. — Työskentely Taustakuvat
    Kolme värillistä vyöhykettä kuvaa trooppisia, kaupunkiteknologia- ja toimistokohtauksia kuvakkeilla.
  • Henkilö ruudullisessa paidassa työskentelemässä tietokoneella videoneuvottelupuhelun aikana. — Työskentely Taustakuvat
    Henkilö ruudullisessa paidassa työskentelemässä tietokoneella videoneuvottelupuhelun aikana.
  • Ihmisiä kävelemässä kaupungin jalkakäytävällä lähellä suojatiesignaalia. — Työskentely Taustakuvat
    Ihmisiä kävelemässä kaupungin jalkakäytävällä lähellä suojatiesignaalia.
  • Nuori poika kantaa raskasta tiiltä roskien täyttämässä kujassa päiväsaikaan. — Työskentely Taustakuvat
    Nuori poika kantaa raskasta tiiltä roskien täyttämässä kujassa päiväsaikaan.
  • Vanhempi mies, jolla on parta ja huivi, kävelee puiden reunustamaa polkua pitkin kantaen laukkua. — Työskentely Taustakuvat
    Vanhempi mies, jolla on parta ja huivi, kävelee puiden reunustamaa polkua pitkin kantaen laukkua.
  • Hehkulamppu hammaspyörillä edustaa innovaatiota ja teknologiaa. — Työskentely Taustakuvat
    Hehkulamppu hammaspyörillä edustaa innovaatiota ja teknologiaa.
  • Keltainen tarralappu, jossa on käsinkirjoitettu viesti verkkosivuston työn alla. — Työskentely Taustakuvat
    Keltainen tarralappu, jossa on käsinkirjoitettu viesti verkkosivuston työn alla.
  • Rakennustyöntekijän varoitusmerkki, jossa on pilliin puhaltava siluetti. — Työskentely Taustakuvat
    Rakennustyöntekijän varoitusmerkki, jossa on pilliin puhaltava siluetti.
  • Kuntoileva mies ja nainen, joilla on lihaksikkaat vartalot, seisovat selät vastakkain ja hymyilevät. — Työskentely Taustakuvat
    Kuntoileva mies ja nainen, joilla on lihaksikkaat vartalot, seisovat selät vastakkain ja hymyilevät.
  • Kaksi pikselitaiteen dinosaurushahmoa kohtaamassa toisensa mustalla taustalla — Työskentely Taustakuvat
    Kaksi pikselitaiteen dinosaurushahmoa kohtaamassa toisensa mustalla taustalla
  • Ihmisiä työskentelemässä tietokonepisteillä kirkkaassa modernissa toimistossa, jossa on suuret ikkunat. — Työskentely Taustakuvat
    Ihmisiä työskentelemässä tietokonepisteillä kirkkaassa modernissa toimistossa, jossa on suuret ikkunat.
  • Kolme harmaata minimalistista hahmoa istuu rivissä — Työskentely Taustakuvat
    Kolme harmaata minimalistista hahmoa istuu rivissä
  • Varastotyöntekijä moppaa lattiaa keltaisella moppisangolla ja turvavarusteilla. — Työskentely Taustakuvat
    Varastotyöntekijä moppaa lattiaa keltaisella moppisangolla ja turvavarusteilla.
  • Kaksi miestä työskentelemässä laitteilla istuessaan pilvellä — Työskentely Taustakuvat
    Kaksi miestä työskentelemässä laitteilla istuessaan pilvellä
  • Viisi opiskelijaa nauraa ja opiskelee yhdessä pöydän ääressä lähellä ikkunaa. — Työskentely Taustakuvat
    Viisi opiskelijaa nauraa ja opiskelee yhdessä pöydän ääressä lähellä ikkunaa.
  • Nainen hymyilee kannettavalle tietokoneelle työskennellessään puupöydän ääressä lampun ja kahvin kanssa. — Työskentely Taustakuvat
    Nainen hymyilee kannettavalle tietokoneelle työskennellessään puupöydän ääressä lampun ja kahvin kanssa.
  • Opiskelijat istuttavat mangrovepuita mutaiseen rannikkomaahan sinisen taivaan alla. — Työskentely Taustakuvat
    Opiskelijat istuttavat mangrovepuita mutaiseen rannikkomaahan sinisen taivaan alla.
  • Monimuotoinen viiden hengen tiimi hurraamassa nyrkit koholla modernissa toimistossa. — Työskentely Taustakuvat
    Monimuotoinen viiden hengen tiimi hurraamassa nyrkit koholla modernissa toimistossa.
  • Rakennuskyltti, jossa työntekijän siluetti pitää lapiota ja kukkaa. — Työskentely Taustakuvat
    Rakennuskyltti, jossa työntekijän siluetti pitää lapiota ja kukkaa.
  • Kolme sarjakuvatyöntekijää kokoaa värikkäitä hammaspyöriä yhdessä tikkailla. — Työskentely Taustakuvat
    Kolme sarjakuvatyöntekijää kokoaa värikkäitä hammaspyöriä yhdessä tikkailla.
  • Oranssi timantti rakennuskyltti miehet töissä — Työskentely Taustakuvat
    Oranssi timantti rakennuskyltti miehet töissä
  • Yksivärinen musta tausta ilman näkyviä elementtejä. — Työskentely Taustakuvat
    Yksivärinen musta tausta ilman näkyviä elementtejä.
  • Ihmisiä liikeasuissa istumassa odotusalueella valkoisen tiiliseinän edessä. — Työskentely Taustakuvat
    Ihmisiä liikeasuissa istumassa odotusalueella valkoisen tiiliseinän edessä.
  • Henkilö katselee työhakemusnäyttöä, jossa on yliviivattu miespuolinen hakija. — Työskentely Taustakuvat
    Henkilö katselee työhakemusnäyttöä, jossa on yliviivattu miespuolinen hakija.
  • Varoituskyltti yläpuolella tapahtuvasta työstä työkalu-kuvakkeella — Työskentely Taustakuvat
    Varoituskyltti yläpuolella tapahtuvasta työstä työkalu-kuvakkeella
  • Rautatien ylityksen varoitusmerkki höyryveturi-ikonilla — Työskentely Taustakuvat
    Rautatien ylityksen varoitusmerkki höyryveturi-ikonilla
sivua 8

Näytetään 1–60 / 452 taustakuvaa

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka monta Työskentely Taustakuvat:ia teillä on?

Meillä on 452 Työskentely Taustakuvat tässä sarjassa. Ne ovat ilmaisia riippumatta siitä, minkä koon valitset.

Paljonko nämä Työskentely Taustakuvat maksavat?

Ne ovat ilmaisia ladata ja ilmaisia pitää. Rekisteröitymistä ei vaadita. Kuvaan ei ole poltettu brändäystä.

Voinko käyttää näitä Työskentely Taustakuvat sekä puhelimessa että tietokoneella?

Sekä pysty- että vaakakuvia on varastossa. 10 kuvista on muotokuvia; loput 50 ovat maisemia. Molemmat rajaukset on jo valmisteltu.