Taustakuvat
Värityskuvat

Dota Taustakuvat

Selaa 390+ Dota Taustakuvat lataa ilmaiseksi HD & 4K

Aloita 390 Dota Taustakuvat, järjestettynä sen mukaan, miten hyvin ne vetoavat kävijöihin. Yksityiskohtainen taideteos on yksinkertaisempien, litteämpien käsittelyjen vieressä. Valitse yksi kaksoisnäyttöasetelmaan tai yhdelle kannettavan tietokoneen näytölle. Nappaa yksi ilman sähköpostiosoitteen luovuttamista.

Tee taustakuvia tekoälyllä.
Kehotteesta, sekunneissa.
Kokeile ilmaiseksi
  • Fantasia-soturi tummassa haarniskassa hehkuvin sinisin kuvioin heiluttaen miekkaa kosmisessa tulessa. — Dota Taustakuvat
    Fantasia-soturi tummassa haarniskassa hehkuvin sinisin kuvioin heiluttaen miekkaa kosmisessa tulessa.
  • Fantasiataistelija heiluttaa hehkuvia miekkoja kuun valaisemaa tähtitaivasta vasten. — Dota Taustakuvat
    Fantasiataistelija heiluttaa hehkuvia miekkoja kuun valaisemaa tähtitaivasta vasten.
  • Dota 2 -sankareita pimeällä areenalla hehkuvan taian ja logon kanssa. — Dota Taustakuvat
    Dota 2 -sankareita pimeällä areenalla hehkuvan taian ja logon kanssa.
  • Sininen lohikäärmesankari lepakkosiivillä lentää myrskyisellä taivaalla. — Dota Taustakuvat
    Sininen lohikäärmesankari lepakkosiivillä lentää myrskyisellä taivaalla.
  • Fantasia-soturi sarvilla ja koristeellisella kirveellä seisomassa pimeillä vuorilla yöllä. — Dota Taustakuvat
    Fantasia-soturi sarvilla ja koristeellisella kirveellä seisomassa pimeillä vuorilla yöllä.
  • Sininen panssaroitu peikko mystisessä metsässä, jossa on violetteja hehkuvia köynnöksiä. — Dota Taustakuvat
    Sininen panssaroitu peikko mystisessä metsässä, jossa on violetteja hehkuvia köynnöksiä.
  • Tulinen demoninen olento, jolla on hehkuvat silmät ja sahalaitainen haarniska, nousee liekeistä. — Dota Taustakuvat
    Tulinen demoninen olento, jolla on hehkuvat silmät ja sahalaitainen haarniska, nousee liekeistä.
  • Kymmenen Dota 2 -sankaria pystysuorissa paneeleissa hehkuvin värein mustalla taustalla. — Dota Taustakuvat
    Kymmenen Dota 2 -sankaria pystysuorissa paneeleissa hehkuvin värein mustalla taustalla.
  • Viisi fantasiasoturia tummissa haarniskoissa seisoo valmiina taisteluun sumuisessa vihreässä valaistussa kohtauksessa. — Dota Taustakuvat
    Viisi fantasiasoturia tummissa haarniskoissa seisoo valmiina taisteluun sumuisessa vihreässä valaistussa kohtauksessa.
  • Hehkuva sininen panssaroitu sankari seisoo pimeillä raunioilla eloisten energiasäteiden taustalla. — Dota Taustakuvat
    Hehkuva sininen panssaroitu sankari seisoo pimeillä raunioilla eloisten energiasäteiden taustalla.
  • Fantasia-soturi tummassa haarniskassa hehkuvilla sinisillä sarvilla nousee sumusta. — Dota Taustakuvat
    Fantasia-soturi tummassa haarniskassa hehkuvilla sinisillä sarvilla nousee sumusta.
  • Drow Ranger Dota 2:sta pitää hehkuvaa palloa synkässä fantasia-asussa. — Dota Taustakuvat
    Drow Ranger Dota 2:sta pitää hehkuvaa palloa synkässä fantasia-asussa.
  • Kultahaarniskainen apinajumala lentää mystisen metsän läpi hehkuvin silmin. — Dota Taustakuvat
    Kultahaarniskainen apinajumala lentää mystisen metsän läpi hehkuvin silmin.
  • Soturi sinisessä haarniskassa heiluttaa hehkuvaa miekkaa, kipinöitä lentää. — Dota Taustakuvat
    Soturi sinisessä haarniskassa heiluttaa hehkuvaa miekkaa, kipinöitä lentää.
  • Demoninen soturi hehkuvin siivin ja vihreässä haarniskassa seisoo myrskyisessä taistelukohtauksessa. — Dota Taustakuvat
    Demoninen soturi hehkuvin siivin ja vihreässä haarniskassa seisoo myrskyisessä taistelukohtauksessa.
  • Dota 2 -logo hehkuu kosmisessa sumussa tulisten hiukkasten kanssa. — Dota Taustakuvat
    Dota 2 -logo hehkuu kosmisessa sumussa tulisten hiukkasten kanssa.
  • Lohikäärme ja peto taistelevat myrskyisällä taivaalla salamoiden välkkyessä. — Dota Taustakuvat
    Lohikäärme ja peto taistelevat myrskyisällä taivaalla salamoiden välkkyessä.
  • Soturi ja maagi taistelevat jättiläishirviötä vastaan pimeässä fantasiakohtauksessa. — Dota Taustakuvat
    Soturi ja maagi taistelevat jättiläishirviötä vastaan pimeässä fantasiakohtauksessa.
  • Dota 2 -sankarit ja lohikäärmeet taistelussa hehkuvan logon alla — Dota Taustakuvat
    Dota 2 -sankarit ja lohikäärmeet taistelussa hehkuvan logon alla
  • Fantasiataistelijat ja hirviöt taistelevat magialla ja salamalla pimeällä kentällä. — Dota Taustakuvat
    Fantasiataistelijat ja hirviöt taistelevat magialla ja salamalla pimeällä kentällä.
  • Fantasia-soturi hehkuvan vihreän viikatteen kanssa kelluvien kallojen ympäröimänä. — Dota Taustakuvat
    Fantasia-soturi hehkuvan vihreän viikatteen kanssa kelluvien kallojen ympäröimänä.
  • Kuusi Dota 2 -sankaria esittelemässä elementaarisia voimia pimeässä fantasiataiteessa. — Dota Taustakuvat
    Kuusi Dota 2 -sankaria esittelemässä elementaarisia voimia pimeässä fantasiataiteessa.
  • Kissasoturi kahdella miekalla aavikolla auringonlaskussa — Dota Taustakuvat
    Kissasoturi kahdella miekalla aavikolla auringonlaskussa
  • Neljä Dota 2 -sankaria tuli-, jää- ja pimeysteemoilla fantasiataistelukohtauksessa — Dota Taustakuvat
    Neljä Dota 2 -sankaria tuli-, jää- ja pimeysteemoilla fantasiataistelukohtauksessa
  • Fantasiataistelija, jolla on hehkuvat silmät, pitää suurta kaarevaa miekkaa sumuisessa teal-ympäristössä. — Dota Taustakuvat
    Fantasiataistelija, jolla on hehkuvat silmät, pitää suurta kaarevaa miekkaa sumuisessa teal-ympäristössä.
  • Hehkuva kosminen olento, jolla on tulinen energia, pyörii tähtitäytteisen sumun läpi. — Dota Taustakuvat
    Hehkuva kosminen olento, jolla on tulinen energia, pyörii tähtitäytteisen sumun läpi.
  • Dota 2 -pelihahmoja lohikäärmeiden kanssa fantasiataistelukohtauksessa. — Dota Taustakuvat
    Dota 2 -pelihahmoja lohikäärmeiden kanssa fantasiataistelukohtauksessa.
  • Fantasia-soturi liekehtivällä harjalla ja sininen lohikäärme taistelemassa tulenlieskoissa. — Dota Taustakuvat
    Fantasia-soturi liekehtivällä harjalla ja sininen lohikäärme taistelemassa tulenlieskoissa.
  • Sininen soturi, jolla on valkoinen parta, heiluttaa sauvaa kultaisen maagisen energian ja spektraalisten kaksoisolentojen ympäröimänä. — Dota Taustakuvat
    Sininen soturi, jolla on valkoinen parta, heiluttaa sauvaa kultaisen maagisen energian ja spektraalisten kaksoisolentojen ympäröimänä.
  • Fantasiataistelija hehkuvassa haarniskassa pitäen suurta kirvestä sumuisessa pimeydessä. — Dota Taustakuvat
    Fantasiataistelija hehkuvassa haarniskassa pitäen suurta kirvestä sumuisessa pimeydessä.
  • Neljä Dota 2 -sankaria päästää vettä, tulta ja taikuutta valloilleen hehkuvan pallon ympärillä. — Dota Taustakuvat
    Neljä Dota 2 -sankaria päästää vettä, tulta ja taikuutta valloilleen hehkuvan pallon ympärillä.
  • Fantasiamaagi loistaa hehkuvaa vihreää taikaa korttien ja noppien yllä kynttilän valaisemassa huoneessa. — Dota Taustakuvat
    Fantasiamaagi loistaa hehkuvaa vihreää taikaa korttien ja noppien yllä kynttilän valaisemassa huoneessa.
  • Fantasiataistelijat taistelevat jättiläispetoa vastaan maagisessa metsässä hehkuvien efektien kera. — Dota Taustakuvat
    Fantasiataistelijat taistelevat jättiläispetoa vastaan maagisessa metsässä hehkuvien efektien kera.
  • Keskellä oleva soturi fantasiavihollisten ympäröimänä sarjakuvatyylisesti räjähtävillä energiaefekteillä. — Dota Taustakuvat
    Keskellä oleva soturi fantasiavihollisten ympäröimänä sarjakuvatyylisesti räjähtävillä energiaefekteillä.
  • Naamioitu soturi vetää hehkuvan miekan pimeässä savuisessa ympäristössä — Dota Taustakuvat
    Naamioitu soturi vetää hehkuvan miekan pimeässä savuisessa ympäristössä
  • Kaksi fantasiataistelijaa hehkuvissa haarniskoissa kohtaavat täydenkuun alla. — Dota Taustakuvat
    Kaksi fantasiataistelijaa hehkuvissa haarniskoissa kohtaavat täydenkuun alla.
  • Muinaiset hehkuvat rauniot reunustavat jokea hämärässä dramaattisen taivaan alla. — Dota Taustakuvat
    Muinaiset hehkuvat rauniot reunustavat jokea hämärässä dramaattisen taivaan alla.
  • Karjuva demoninen peto hehkuvin silmin ja piikkihaarniskalla tummassa kosmisessa kohtauksessa. — Dota Taustakuvat
    Karjuva demoninen peto hehkuvin silmin ja piikkihaarniskalla tummassa kosmisessa kohtauksessa.
  • Kuun prinsessa ratsastaa tiikerillä hehkuvan miekan kanssa täyden kuun alla. — Dota Taustakuvat
    Kuun prinsessa ratsastaa tiikerillä hehkuvan miekan kanssa täyden kuun alla.
  • Fantasia-hahmot taistelevat taialla ja aseilla tummassa myrskyisessä kohtauksessa. — Dota Taustakuvat
    Fantasia-hahmot taistelevat taialla ja aseilla tummassa myrskyisessä kohtauksessa.
  • Fantasia-soturi hehkuvalla viikatteella ja tulisella pallolla pimeässä ympäristössä — Dota Taustakuvat
    Fantasia-soturi hehkuvalla viikatteella ja tulisella pallolla pimeässä ympäristössä
  • Anime-hahmo violetissa haarniskassa lentää värikkään kosmisen räjähdyksen läpi. — Dota Taustakuvat
    Anime-hahmo violetissa haarniskassa lentää värikkään kosmisen räjähdyksen läpi.
  • Örkkisoturi ratsastaa hehkuvalla salamahevosella myrskyisessä fantasiataistelukohtauksessa. — Dota Taustakuvat
    Örkkisoturi ratsastaa hehkuvalla salamahevosella myrskyisessä fantasiataistelukohtauksessa.
  • Fantasia-soturi punaisessa ja kultaisessa haarniskassa heiluttaa hehkuvaa sauvaa leijuvien lehtien ympäröimänä. — Dota Taustakuvat
    Fantasia-soturi punaisessa ja kultaisessa haarniskassa heiluttaa hehkuvaa sauvaa leijuvien lehtien ympäröimänä.
  • Naamioitunut soturi tulisten kipinöiden ympäröimänä tummassa taistelukohtauksessa. — Dota Taustakuvat
    Naamioitunut soturi tulisten kipinöiden ympäröimänä tummassa taistelukohtauksessa.
  • Fantasiataistelija hehkuvassa haarniskassa pitäen kaarevaa terää tähtitaivaan alla. — Dota Taustakuvat
    Fantasiataistelija hehkuvassa haarniskassa pitäen kaarevaa terää tähtitaivaan alla.
  • Kolme elementtisoturia leijuu avaruudessa, kukin elementtinsä ympäröimänä. — Dota Taustakuvat
    Kolme elementtisoturia leijuu avaruudessa, kukin elementtinsä ympäröimänä.
  • Tummasiipinen demoni hehkuvine punaisine silmineen kohoaa pienemmän haarniskoidun hahmon yllä savuisessa tyhjiössä. — Dota Taustakuvat
    Tummasiipinen demoni hehkuvine punaisine silmineen kohoaa pienemmän haarniskoidun hahmon yllä savuisessa tyhjiössä.
  • Dota 2 -logo maapallolla tulisen sankarin ja aavemaisen lohikäärmeen kanssa avaruussumuissa. — Dota Taustakuvat
    Dota 2 -logo maapallolla tulisen sankarin ja aavemaisen lohikäärmeen kanssa avaruussumuissa.
  • Velho ohjaa lohikäärmeenpäävenettä myrskyisten taivaiden läpi hehkuvien riimujen ja tulisten moottorien kanssa. — Dota Taustakuvat
    Velho ohjaa lohikäärmeenpäävenettä myrskyisten taivaiden läpi hehkuvien riimujen ja tulisten moottorien kanssa.
  • Karvainen hirviö hehkuvine silmineen ja sahalaitaisine haarniskoineen karjuu tulisten liekkien keskellä. — Dota Taustakuvat
    Karvainen hirviö hehkuvine silmineen ja sahalaitaisine haarniskoineen karjuu tulisten liekkien keskellä.
  • Viisi Dota 2 -sankaria fantasiahaarniskassa tuli- ja jääefekteillä tummanpunaista taustaa vasten. — Dota Taustakuvat
    Viisi Dota 2 -sankaria fantasiahaarniskassa tuli- ja jääefekteillä tummanpunaista taustaa vasten.
  • Tulinen demoninen lohikäärme hehkuvin silmin ja piikkisin siivin pimeällä savuisella taistelukentällä. — Dota Taustakuvat
    Tulinen demoninen lohikäärme hehkuvin silmin ja piikkisin siivin pimeällä savuisella taistelukentällä.
  • Soturi hehkuvan miekan kanssa taistelee vihreää lohikäärmettä vastaan täydenkuun alla pimeässä fantasiaympäristössä. — Dota Taustakuvat
    Soturi hehkuvan miekan kanssa taistelee vihreää lohikäärmettä vastaan täydenkuun alla pimeässä fantasiaympäristössä.
  • Fantasiahirviö-ork-soturi pimeällä myrskyisellä taistelukentällä hehkuvin silmin ja piikkihaarniskalla. — Dota Taustakuvat
    Fantasiahirviö-ork-soturi pimeällä myrskyisellä taistelukentällä hehkuvin silmin ja piikkihaarniskalla.
  • Anime-soturi värikkäässä asussa seisomassa kallion päällä putoavien kirsikankukkien kanssa. — Dota Taustakuvat
    Anime-soturi värikkäässä asussa seisomassa kallion päällä putoavien kirsikankukkien kanssa.
  • Tulinen fantasiasoturi hehkuvin silmin ja höyhenin varustein seisoo liekeissä. — Dota Taustakuvat
    Tulinen fantasiasoturi hehkuvin silmin ja höyhenin varustein seisoo liekeissä.
  • Fantasiataistelijat ympäröivät hehkuvaa Dota 2-mestaruuspokaalia pimeydessä. — Dota Taustakuvat
    Fantasiataistelijat ympäröivät hehkuvaa Dota 2-mestaruuspokaalia pimeydessä.
  • Hehkuva sininen panssaroitu sankari, jolla on energiaa pyörii heidän ympärillään tummassa kosmisessa kohtauksessa. — Dota Taustakuvat
    Hehkuva sininen panssaroitu sankari, jolla on energiaa pyörii heidän ympärillään tummassa kosmisessa kohtauksessa.
  • Fantasiataistelija hehkuvassa haarniskassa pitäen kaarevaa terää tähtitaivaan alla. — Dota Taustakuvat
    Fantasiataistelija hehkuvassa haarniskassa pitäen kaarevaa terää tähtitaivaan alla.
sivua 7

Näytetään 1–60 / 390 taustakuvaa

Usein kysytyt kysymykset

Tarvitsenko tilin ladatakseni nämä Dota Taustakuvat?

Ei maksua missään koossa. Kirjautuminen ei ole esteenä. Täysi koko tulee ilmaiseksi ja ilman merkintöjä.

Toimivatko nämä Dota Taustakuvat korkealla näytöllä?

Ei kumpaakaan yksinomaan. Tällä sivulla 58 on maisema- ja 2 muotokuvia. Pikkukuvat näyttävät muodon, joten se on helppo havaita.

Kuinka suuri tämä Dota Taustakuvat-kokoelma on?

Meillä on tällä hetkellä listattuna 390 Dota Taustakuvat. Se kasvaa tasaisesti eikä suurissa erissä. Lataaminen on ilmaista ja välitöntä.

Mitkä muut kokoelmat sopivat yhteen Dota Taustakuvat kanssa?

Lähikokoelmat: midas, magic, universe, epic. Mikään niistä ei toista tällä sivulla olevia.