Taustakuvat
Värityskuvat

Simba Taustakuvat

Selaa 207+ Simba Taustakuvat lataa ilmaiseksi HD & 4K

Juuri nyt on 207 Simba Taustakuvat, joista valita. Valikoima liikkuu realistisen ja tyylitellyn välillä asettumatta kumpaankaan. Käytä yhtä aloitusnäytöllä, lukitusnäytöllä tai ikkunoiden takana olevassa tilassa. Et tarvitse tiliä tallentaaksesi yhden. Palaa viikon päästä, ja sivun yläosa on muuttunut.

Tee taustakuvia tekoälyllä.
Kehotteesta, sekunneissa.
Kokeile ilmaiseksi
  • Leijonakuningasperhe kalliolla, josta on näkymä savannille auringonnousun aikaan. — Simba Taustakuvat
    Leijonakuningasperhe kalliolla, josta on näkymä savannille auringonnousun aikaan.
  • Leijona ja pentu siluetteina tulista auringonlaskua vasten kallioisella harjanteella. — Simba Taustakuvat
    Leijona ja pentu siluetteina tulista auringonlaskua vasten kallioisella harjanteella.
  • Leijonan siluetti kallion päällä katsomassa kuun valaisemaa taivasta tähdenlentoineen. — Simba Taustakuvat
    Leijonan siluetti kallion päällä katsomassa kuun valaisemaa taivasta tähdenlentoineen.
  • Simba, Timon ja Pumbaa juoksevat viidakon läpi, jossa on vihreitä lehtiä ja auringonvaloa. — Simba Taustakuvat
    Simba, Timon ja Pumbaa juoksevat viidakon läpi, jossa on vihreitä lehtiä ja auringonvaloa.
  • Iloinen sarjakuvaleijonanpentu, jolla on suuret silmät ja leveä virnistys. — Simba Taustakuvat
    Iloinen sarjakuvaleijonanpentu, jolla on suuret silmät ja leveä virnistys.
  • Siluettimaiset apinat ja linnut hyppäävät viidakon oksan yli täysikuun alla. — Simba Taustakuvat
    Siluettimaiset apinat ja linnut hyppäävät viidakon oksan yli täysikuun alla.
  • Nuori leijonanpentu tukilla sateisessa viidakossa vesiputouksineen — Simba Taustakuvat
    Nuori leijonanpentu tukilla sateisessa viidakossa vesiputouksineen
  • Urosleijona seisoo kalliolla auringonlaskun aikaan kultaisen taivaan edessä. — Simba Taustakuvat
    Urosleijona seisoo kalliolla auringonlaskun aikaan kultaisen taivaan edessä.
  • Nuori leijonanpentu hymyilee tiheässä vihreässä viidakossa — Simba Taustakuvat
    Nuori leijonanpentu hymyilee tiheässä vihreässä viidakossa
  • Leijona puunrungolla katselee lintujen lentoa auringonlaskussa. — Simba Taustakuvat
    Leijona puunrungolla katselee lintujen lentoa auringonlaskussa.
  • Kaksi leijonaa ja pahkasika siluetteina auringonlaskussa 'HAKUNA MATATA' -tekstillä. — Simba Taustakuvat
    Kaksi leijonaa ja pahkasika siluetteina auringonlaskussa 'HAKUNA MATATA' -tekstillä.
  • Nuori leijona viidakon harjanteella tähtitaivaan alla, violetteja sävyjä ja perhosia. — Simba Taustakuvat
    Nuori leijona viidakon harjanteella tähtitaivaan alla, violetteja sävyjä ja perhosia.
  • Leijona ja apina katsomassa tähtiä ruohokentällä yöllä — Simba Taustakuvat
    Leijona ja apina katsomassa tähtiä ruohokentällä yöllä
  • Leijona ja pentu katsovat auringonlaskua kallioiselta kielekkeeltä. — Simba Taustakuvat
    Leijona ja pentu katsovat auringonlaskua kallioiselta kielekkeeltä.
  • Nuori leijonanpentu nukkuu rauhallisesti pehmeässä kultaisessa turkissa sinisillä silmillä. — Simba Taustakuvat
    Nuori leijonanpentu nukkuu rauhallisesti pehmeässä kultaisessa turkissa sinisillä silmillä.
  • Punainen leijona- ja pentusiluetti The Lion King -tekstillä keltaisella taustalla. — Simba Taustakuvat
    Punainen leijona- ja pentusiluetti The Lion King -tekstillä keltaisella taustalla.
  • Tyylitelty leijonanpää punaisena ja oranssina teksturoidulla kultaisella keltaisella taustalla. — Simba Taustakuvat
    Tyylitelty leijonanpää punaisena ja oranssina teksturoidulla kultaisella keltaisella taustalla.
  • Animoitu leijona hymyilee savannikukkulalla, taivaalla aavemainen leijonan kasvot. — Simba Taustakuvat
    Animoitu leijona hymyilee savannikukkulalla, taivaalla aavemainen leijonan kasvot.
  • Leijona ja pentu katsovat eloisaa auringonlaskua kallioiselta kukkulalta. — Simba Taustakuvat
    Leijona ja pentu katsovat eloisaa auringonlaskua kallioiselta kukkulalta.
  • Kaksi onnellista leijonanpentua hymyilee sinisen taivaan alla. — Simba Taustakuvat
    Kaksi onnellista leijonanpentua hymyilee sinisen taivaan alla.
  • Leijonan siluetti kivellä auringonlaskussa värikkään lehvistön ja lintujen kanssa. — Simba Taustakuvat
    Leijonan siluetti kivellä auringonlaskussa värikkään lehvistön ja lintujen kanssa.
  • Leijonanpennun siluetti kallion päällä oranssia auringonlaskua vasten suuremman leijonan profiilissa. — Simba Taustakuvat
    Leijonanpennun siluetti kallion päällä oranssia auringonlaskua vasten suuremman leijonan profiilissa.
  • Leijonanpentu nukkuu isänsä pään päällä tähtitaivaan alla. — Simba Taustakuvat
    Leijonanpentu nukkuu isänsä pään päällä tähtitaivaan alla.
  • Aikuisen leijonan ja pennun siluetit lämpimissä sävyissä — Simba Taustakuvat
    Aikuisen leijonan ja pennun siluetit lämpimissä sävyissä
  • Leijonaisä tökkää rakastavasti pentuaan tulista auringonlaskua vasten. — Simba Taustakuvat
    Leijonaisä tökkää rakastavasti pentuaan tulista auringonlaskua vasten.
  • Leijonakuningas ja hänen laumansa kalliolla, jolta on näkymä savannille, jossa linnut lentävät yläpuolella. — Simba Taustakuvat
    Leijonakuningas ja hänen laumansa kalliolla, jolta on näkymä savannille, jossa linnut lentävät yläpuolella.
  • Leijona ja pentu siluetteina eloisaa oranssia auringonlaskua vasten kivisellä kallionkielekkeellä. — Simba Taustakuvat
    Leijona ja pentu siluetteina eloisaa oranssia auringonlaskua vasten kivisellä kallionkielekkeellä.
  • Simba Timon ja Pumbaa kävelevät yhdessä auringonlaskussa sarjakuvakuvituksessa. — Simba Taustakuvat
    Simba Timon ja Pumbaa kävelevät yhdessä auringonlaskussa sarjakuvakuvituksessa.
  • Leijona karjuu kalliolla, kun eläimet kokoontuvat ruohotasangolle auringonlaskun aikaan. — Simba Taustakuvat
    Leijona karjuu kalliolla, kun eläimet kokoontuvat ruohotasangolle auringonlaskun aikaan.
  • Leijona katsoo eteenpäin, kun meerkatti pitää pentua korkealla hehkuvaa auringonlaskua vasten. — Simba Taustakuvat
    Leijona katsoo eteenpäin, kun meerkatti pitää pentua korkealla hehkuvaa auringonlaskua vasten.
  • Aikuinen leijona ja pentu istuvat kalliolla auringonlaskussa — Simba Taustakuvat
    Aikuinen leijona ja pentu istuvat kalliolla auringonlaskussa
  • Ryhmä animoituja afrikkalaisia eläimiä, mukaan lukien leijonia ja mandrilli, ruohoisella kukkulalla sinisen taivaan alla. — Simba Taustakuvat
    Ryhmä animoituja afrikkalaisia eläimiä, mukaan lukien leijonia ja mandrilli, ruohoisella kukkulalla sinisen taivaan alla.
  • Siluetteja afrikkalaisista eläimistä ja hyppivästä hahmosta hehkuvaa keltaista aurinkoa vasten. — Simba Taustakuvat
    Siluetteja afrikkalaisista eläimistä ja hyppivästä hahmosta hehkuvaa keltaista aurinkoa vasten.
  • Sarjakuvaleijonanpentu istuu lehdellä auringon ja perhosten kanssa. — Simba Taustakuvat
    Sarjakuvaleijonanpentu istuu lehdellä auringon ja perhosten kanssa.
  • Nuori leijonanpentu seisomassa luolassa kultaisen valon valaistessa sen kasvoja ja tassuja. — Simba Taustakuvat
    Nuori leijonanpentu seisomassa luolassa kultaisen valon valaistessa sen kasvoja ja tassuja.
  • Leijona karjuu kalliolta myrskyisen sadekuuron aikana. — Simba Taustakuvat
    Leijona karjuu kalliolta myrskyisen sadekuuron aikana.
  • Leijonakuningas ja hänen laumansa auringonlaskussa savannilla — Simba Taustakuvat
    Leijonakuningas ja hänen laumansa auringonlaskussa savannilla
  • Kuninkaallinen leijona Leijonakuninkaasta katsoo ylöspäin kultaista taustaa vasten. — Simba Taustakuvat
    Kuninkaallinen leijona Leijonakuninkaasta katsoo ylöspäin kultaista taustaa vasten.
  • Nuori leijonanpentu kultaisella turkilla katsoen eteenpäin auringonlaskun taivasta vasten. — Simba Taustakuvat
    Nuori leijonanpentu kultaisella turkilla katsoen eteenpäin auringonlaskun taivasta vasten.
  • Simba, Nala, Timon, Pumbaa, Zazu ja Rafiki Pride Rockilla Leijonakuninkaassa. — Simba Taustakuvat
    Simba, Nala, Timon, Pumbaa, Zazu ja Rafiki Pride Rockilla Leijonakuninkaassa.
  • Ylpeä aikuinen leijona ja nuori pentu katsomassa eteenpäin intensiivisin silmin. — Simba Taustakuvat
    Ylpeä aikuinen leijona ja nuori pentu katsomassa eteenpäin intensiivisin silmin.
  • Apina nostaa leijonanpentua, kun aikuiset leijonat katsovat kalliolla auringonlaskun taivaan alla. — Simba Taustakuvat
    Apina nostaa leijonanpentua, kun aikuiset leijonat katsovat kalliolla auringonlaskun taivaan alla.
  • Nuori animoitu leijonanpentu kirkkain silmin ja oranssilla turkilla hymyillen hieman. — Simba Taustakuvat
    Nuori animoitu leijonanpentu kirkkain silmin ja oranssilla turkilla hymyillen hieman.
  • Nuori leijonanpentu kultaisella turkilla katsoo suoraan katsojaan pimeässä luolassa. — Simba Taustakuvat
    Nuori leijonanpentu kultaisella turkilla katsoo suoraan katsojaan pimeässä luolassa.
  • Leijonaisä ja pentu pitävät tassuja yhdessä tähtitaivaan alla. — Simba Taustakuvat
    Leijonaisä ja pentu pitävät tassuja yhdessä tähtitaivaan alla.
  • Nuori leijonanpentu violetissa liivissä seisomassa pylväällä sinistä taivasta vasten pilvien kanssa — Simba Taustakuvat
    Nuori leijonanpentu violetissa liivissä seisomassa pylväällä sinistä taivasta vasten pilvien kanssa
  • Leijonakuningas seisoo ylpeänä kallioisella ulkonemalla sinisen taivaan alla pilvien kanssa. — Simba Taustakuvat
    Leijonakuningas seisoo ylpeänä kallioisella ulkonemalla sinisen taivaan alla pilvien kanssa.
  • Nuori leijonanpentu kultaisella turkilla katsoen suoraan katsojaa auringonlaskun taivasta vasten — Simba Taustakuvat
    Nuori leijonanpentu kultaisella turkilla katsoen suoraan katsojaa auringonlaskun taivasta vasten
  • Lähikuva urosleijonasta täydellä harjalla tulista oranssia auringonlaskua vasten. — Simba Taustakuvat
    Lähikuva urosleijonasta täydellä harjalla tulista oranssia auringonlaskua vasten.
  • Ryhmä animoituja afrikkalaisia eläimiä, mukaan lukien leijonat ja apina, ruohoisella kukkulalla sinisen taivaan alla. — Simba Taustakuvat
    Ryhmä animoituja afrikkalaisia eläimiä, mukaan lukien leijonat ja apina, ruohoisella kukkulalla sinisen taivaan alla.
  • Nuori animoitu leijonanpentu kirkkain silmin ja leikkisällä ilmeellä. — Simba Taustakuvat
    Nuori animoitu leijonanpentu kirkkain silmin ja leikkisällä ilmeellä.
  • Leijonakuningas pitää pentua auringonlaskussa afrikkalaisella savannilla — Simba Taustakuvat
    Leijonakuningas pitää pentua auringonlaskussa afrikkalaisella savannilla
  • Uros- ja naarasleijona jakavat rakastavan katseen sinisen taivaan alla pilvien kanssa. — Simba Taustakuvat
    Uros- ja naarasleijona jakavat rakastavan katseen sinisen taivaan alla pilvien kanssa.
  • Nuori leijonanpentu kivellä tähtitaivaan alla — Simba Taustakuvat
    Nuori leijonanpentu kivellä tähtitaivaan alla
  • Sarjakuvaleijonanpentu makaamassa lehdellä spiraaliauringon ja perhosten kanssa. — Simba Taustakuvat
    Sarjakuvaleijonanpentu makaamassa lehdellä spiraaliauringon ja perhosten kanssa.
  • Nuori leijonanpentu kurkistaa sinisen kaiteen yli yöllä tähtien kanssa — Simba Taustakuvat
    Nuori leijonanpentu kurkistaa sinisen kaiteen yli yöllä tähtien kanssa
  • Simba, Timon ja Pumbaa seisovat yhdessä täydenkuun alla yöllä. — Simba Taustakuvat
    Simba, Timon ja Pumbaa seisovat yhdessä täydenkuun alla yöllä.
  • Leijona puunrungolla katselee lintujen lentoa auringonlaskussa. — Simba Taustakuvat
    Leijona puunrungolla katselee lintujen lentoa auringonlaskussa.
  • Leijonakuningas ja ystävät kallioisella kielekkeellä, josta on näkymä savannille auringonnousun aikaan. — Simba Taustakuvat
    Leijonakuningas ja ystävät kallioisella kielekkeellä, josta on näkymä savannille auringonnousun aikaan.
  • Nuori leijonanpentu istuu kalliolla katsomassa värikästä auringonlaskutaivasta — Simba Taustakuvat
    Nuori leijonanpentu istuu kalliolla katsomassa värikästä auringonlaskutaivasta
sivua 4

Näytetään 1–60 / 207 taustakuvaa

Usein kysytyt kysymykset

Ovatko nämä Simba Taustakuvat vaaka- vai pystysuuntaisia?

Löydät molemmat suunnat. Tällä sivulla 50 on maisema- ja 10 muotokuvia. Ota se suhde, joka sopii kädessäsi olevaan laitteeseen.

Kuinka syvä Simba Taustakuvat-kokoelma on?

Meillä on tällä hetkellä listattuna 207 Simba Taustakuvat. Odota luvun olevan korkeampi ensi kuussa. Lataaminen on ilmaista ja välitöntä.

Onko näissä Simba Taustakuvat vesileimoja?

Ne eivät maksa mitään. Rekisteröitymistä ei vaadita. Saamasi tiedosto on puhdas alkuperäinen.