Taustakuvat
Värityskuvat

Pixel Luonto Taustakuvat

Selaa 319+ Pixel Luonto Taustakuvat lataa ilmaiseksi HD & 4K

Täällä on selattavana 319 Pixel Luonto Taustakuvat. Sopii työkoneelle yhtä hyvin kuin henkilökohtaiselle. Kaikki ilmaiseksi — suuria kokoja ei pidetä takana. Kurkista läpi; järjestys muuttuu, kun uusia töitä saapuu.

Tee taustakuvia tekoälyllä.
Kehotteesta, sekunneissa.
Kokeile ilmaiseksi
  • Pikselijuna kulkee sateisella japanilaisella kadulla vehreyden ja kylttien ohi. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselijuna kulkee sateisella japanilaisella kadulla vehreyden ja kylttien ohi.
  • Auringonsäteet loistavat pilvien läpi vuoristovesiputouksen ja metsän yllä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Auringonsäteet loistavat pilvien läpi vuoristovesiputouksen ja metsän yllä.
  • Kuutamobambumetsä vesipyörämökillä ja purolla yöllä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Kuutamobambumetsä vesipyörämökillä ja purolla yöllä.
  • Auringonsäteet loistavat syksyn lehtien läpi sammaleisen vesiputouksen yläpuolella, joka virtaa kivien yli. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Auringonsäteet loistavat syksyn lehtien läpi sammaleisen vesiputouksen yläpuolella, joka virtaa kivien yli.
  • Auringonsäteet loistavat sumun läpi syksyisten metsäisten vuorten yllä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Auringonsäteet loistavat sumun läpi syksyisten metsäisten vuorten yllä.
  • Vihreä revontuli valaisee lumiset vuoret ja jäätyneen rannikon tähtitaivaan alla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Vihreä revontuli valaisee lumiset vuoret ja jäätyneen rannikon tähtitaivaan alla.
  • Siluettimaiset puut ja vuoret heijastuvat järvessä eloisan auringonlaskun taivaan alla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Siluettimaiset puut ja vuoret heijastuvat järvessä eloisan auringonlaskun taivaan alla.
  • Rauhallinen yömaisema, jossa vuori, riisiterassit ja puolikuu tähtien alla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Rauhallinen yömaisema, jossa vuori, riisiterassit ja puolikuu tähtien alla.
  • Värikäs mehiläissyöjälintu istuu sammaleisella oksalla luonnonkukkien pellossa. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Värikäs mehiläissyöjälintu istuu sammaleisella oksalla luonnonkukkien pellossa.
  • Korkeat ruoikot kehystävät tyynen rannikon tuulivoimaloineen sinisen taivaan alla, jossa on pörröisiä pilviä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Korkeat ruoikot kehystävät tyynen rannikon tuulivoimaloineen sinisen taivaan alla, jossa on pörröisiä pilviä.
  • Hämärämaisema vuoristojärven tien ja lintujen kanssa vaaleanpunaisen violetin taivaan alla — Pixel Luonto Taustakuvat
    Hämärämaisema vuoristojärven tien ja lintujen kanssa vaaleanpunaisen violetin taivaan alla
  • Pikselihahmo hehkuvien nuolien ympäröimänä sumuisessa vuoristometsässä vesiputouksen kanssa. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselihahmo hehkuvien nuolien ympäröimänä sumuisessa vuoristometsässä vesiputouksen kanssa.
  • Violetit vuoret ja joki hämärässä eloisalla taivaanheijastuksella — Pixel Luonto Taustakuvat
    Violetit vuoret ja joki hämärässä eloisalla taivaanheijastuksella
  • Alppimökki heijastuu tyynessä järvessä syyspuiden ympäröimänä pilvisen taivaan alla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Alppimökki heijastuu tyynessä järvessä syyspuiden ympäröimänä pilvisen taivaan alla.
  • Vesiputous virtaa kirkkaansiniseen järveen tiheiden vihreiden puiden ja kaukaisten vuorten keskellä aurinkoisella taivaalla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Vesiputous virtaa kirkkaansiniseen järveen tiheiden vihreiden puiden ja kaukaisten vuorten keskellä aurinkoisella taivaalla.
  • Trooppinen maisema palmupuineen, laguunineen ja vuorineen pilvisen taivaan alla — Pixel Luonto Taustakuvat
    Trooppinen maisema palmupuineen, laguunineen ja vuorineen pilvisen taivaan alla
  • Violetit atsalean kukat peittävät vuorenrinteen auringonlaskussa oranssilla ja punaisella taivaalla — Pixel Luonto Taustakuvat
    Violetit atsalean kukat peittävät vuorenrinteen auringonlaskussa oranssilla ja punaisella taivaalla
  • Turkoosi järvi, jota ympäröivät lumipeitteiset vuoret ja hajanaiset pilvet — Pixel Luonto Taustakuvat
    Turkoosi järvi, jota ympäröivät lumipeitteiset vuoret ja hajanaiset pilvet
  • Sumuinen vuoristojärvi auringonnousussa mäntyjen ja tulenoranssien pilvien heijastuessa tyyneen veteen. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Sumuinen vuoristojärvi auringonnousussa mäntyjen ja tulenoranssien pilvien heijastuessa tyyneen veteen.
  • Auringonsäteet loistavat korkeiden mäntyjen läpi rehevälle vihreälle sammaleiselle metsänpohjalle. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Auringonsäteet loistavat korkeiden mäntyjen läpi rehevälle vihreälle sammaleiselle metsänpohjalle.
  • Planeetta pilvien ja auringonpurkauksen kanssa avaruudessa — Pixel Luonto Taustakuvat
    Planeetta pilvien ja auringonpurkauksen kanssa avaruudessa
  • Mystinen metsä yöllä hehkuvien sienien ja tulikärpästen kanssa lähellä puunrunkoa veden päällä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Mystinen metsä yöllä hehkuvien sienien ja tulikärpästen kanssa lähellä puunrunkoa veden päällä.
  • Mutkitteleva tie vihreiden peltojen läpi auringonlaskussa kultaisine pilvineen — Pixel Luonto Taustakuvat
    Mutkitteleva tie vihreiden peltojen läpi auringonlaskussa kultaisine pilvineen
  • Lumihuippuiset vuoret heijastuvat tyynellä turkoosilla järvellä kirkkaan taivaan alla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Lumihuippuiset vuoret heijastuvat tyynellä turkoosilla järvellä kirkkaan taivaan alla.
  • Sumuiset vuoret ja vesi heijastavat eloisaa violettia, vaaleanpunaista ja sinivihreää taivasta syksyn lehtineen. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Sumuiset vuoret ja vesi heijastavat eloisaa violettia, vaaleanpunaista ja sinivihreää taivasta syksyn lehtineen.
  • Trooppinen saari palmuja ja joutsen tyynellä vedellä hehkuvan taivaan alla — Pixel Luonto Taustakuvat
    Trooppinen saari palmuja ja joutsen tyynellä vedellä hehkuvan taivaan alla
  • Luminen vuoristojärvi auringonlaskussa eloisalla oranssilla ja sinisellä taivaalla — Pixel Luonto Taustakuvat
    Luminen vuoristojärvi auringonlaskussa eloisalla oranssilla ja sinisellä taivaalla
  • Maaginen puu, jossa on vaaleanpunaisia kukkia, kasvaa kallion päällä vesiputousten yläpuolella, vuoret taustalla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Maaginen puu, jossa on vaaleanpunaisia kukkia, kasvaa kallion päällä vesiputousten yläpuolella, vuoret taustalla.
  • Trooppinen saari, jossa on turkoosia vettä, kivinen ranta ja valkoinen mökki palmujen ympäröimänä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Trooppinen saari, jossa on turkoosia vettä, kivinen ranta ja valkoinen mökki palmujen ympäröimänä.
  • Pixel-taide seikkailija kelluvan saaren kallion reunalla auringonlaskussa katsellen hehkuvaa kaupunkia. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pixel-taide seikkailija kelluvan saaren kallion reunalla auringonlaskussa katsellen hehkuvaa kaupunkia.
  • Tähtikirkas yötaivas tyynen järven yllä metsän heijastuksin — Pixel Luonto Taustakuvat
    Tähtikirkas yötaivas tyynen järven yllä metsän heijastuksin
  • Tyyni järvi heijastaa kirkkaan sinistä taivasta ja vihreitä metsäisiä kukkuloita. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Tyyni järvi heijastaa kirkkaan sinistä taivasta ja vihreitä metsäisiä kukkuloita.
  • Pikselöity yötaivas kuulla, tähdillä ja pilvillä tyynien meren aaltojen yllä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselöity yötaivas kuulla, tähdillä ja pilvillä tyynien meren aaltojen yllä.
  • Hiljainen metsäpolku korkeiden puiden ja rehevän vehreyden ympäröimänä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Hiljainen metsäpolku korkeiden puiden ja rehevän vehreyden ympäröimänä.
  • Mutkitteleva sininen vesivirta virtaa tummien kivien välissä auringonlaskun aikaan. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Mutkitteleva sininen vesivirta virtaa tummien kivien välissä auringonlaskun aikaan.
  • Pikselitaiteen seikkailija soihtuineen seisoo lumisella vuorella katsellen laakson linnaa hämärässä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselitaiteen seikkailija soihtuineen seisoo lumisella vuorella katsellen laakson linnaa hämärässä.
  • Sumuinen metsäpolku paljaine puineen ja hehkuvine vihreine usvineen. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Sumuinen metsäpolku paljaine puineen ja hehkuvine vihreine usvineen.
  • Korkeat kalkkikivipylväät nousevat valtamerestä sinisen taivaan alla, päällä vihreää — Pixel Luonto Taustakuvat
    Korkeat kalkkikivipylväät nousevat valtamerestä sinisen taivaan alla, päällä vihreää
  • Kivipolku metsän läpi japanilaiselle pyhäkölle, jossa on hehkuvia lyhtyjä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Kivipolku metsän läpi japanilaiselle pyhäkölle, jossa on hehkuvia lyhtyjä.
  • Pikselitaidemaisema lumipeitteisine vuorineen, vihreine puineen ja sininen taivas pilvineen — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselitaidemaisema lumipeitteisine vuorineen, vihreine puineen ja sininen taivas pilvineen
  • Puusillat ylittävät virtaavan puron sumuisessa syysmetsässä värikkäine lehtineen. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Puusillat ylittävät virtaavan puron sumuisessa syysmetsässä värikkäine lehtineen.
  • Pieni vene tyynellä sinisellä järvellä lumen peittämien ja oranssien vuorten ympäröimänä myrskyisten pilvien alla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pieni vene tyynellä sinisellä järvellä lumen peittämien ja oranssien vuorten ympäröimänä myrskyisten pilvien alla.
  • Suuri vesiputous virtaa alas kivikkoista kalliota syvään rotkoon, taustalla lumihuippuiset vuoret. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Suuri vesiputous virtaa alas kivikkoista kalliota syvään rotkoon, taustalla lumihuippuiset vuoret.
  • Rannikkomaisema jyrkänteineen, valtamerineen ja lumihuippuinen vuori kirkkaan auringon alla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Rannikkomaisema jyrkänteineen, valtamerineen ja lumihuippuinen vuori kirkkaan auringon alla.
  • Lumiset vuoret ikivihreine puineen auringonlaskussa — Pixel Luonto Taustakuvat
    Lumiset vuoret ikivihreine puineen auringonlaskussa
  • Pikselisoturi kallion reunalla laavakuopan yläpuolella tähtitaivaan ja sirppikuun alla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselisoturi kallion reunalla laavakuopan yläpuolella tähtitaivaan ja sirppikuun alla.
  • Pikselitaidemaisema yöllä, suuri kuu jyrkänteiden ja raunioiden yllä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselitaidemaisema yöllä, suuri kuu jyrkänteiden ja raunioiden yllä.
  • Mukava mökki lumisessa metsässä yöllä tähtitaivaan alla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Mukava mökki lumisessa metsässä yöllä tähtitaivaan alla.
  • Pikselitaide kaupunkimaisema yöllä hehkuvine valoineen heijastuen veteen ja mäntyineen tähtien alla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselitaide kaupunkimaisema yöllä hehkuvine valoineen heijastuen veteen ja mäntyineen tähtien alla.
  • Yksinäinen hahmo katselee kaukaista vaaleanpunaista kaupunkia vihreältä kalliolta pastellitaivaan alla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Yksinäinen hahmo katselee kaukaista vaaleanpunaista kaupunkia vihreältä kalliolta pastellitaivaan alla.
  • Pikselitaiteen ritari kohtaa jättiläismäisen sarvikuninkaan hehkuvan kuun alla metsässä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselitaiteen ritari kohtaa jättiläismäisen sarvikuninkaan hehkuvan kuun alla metsässä.
  • Pikselitaidekuva yksinäisestä hahmosta kallion reunalla katsomassa kelluvaa kaupunkia auringonlaskun aikaan. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselitaidekuva yksinäisestä hahmosta kallion reunalla katsomassa kelluvaa kaupunkia auringonlaskun aikaan.
  • Tyttö ja koira istuvat hortensioiden luona sateenkaaren alla pikselitaidetyylillä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Tyttö ja koira istuvat hortensioiden luona sateenkaaren alla pikselitaidetyylillä.
  • Pikselitaidemetsä hehkuvan peuran kanssa kuun ja tähtien alla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselitaidemetsä hehkuvan peuran kanssa kuun ja tähtien alla.
  • Pikselöity linna kukkulalla puiden ja mutkittelevan polun ympäröimänä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselöity linna kukkulalla puiden ja mutkittelevan polun ympäröimänä.
  • Siluettipuut ja vuoret heijastavat eloisia auringonlaskun värejä rauhallisessa järvessä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Siluettipuut ja vuoret heijastavat eloisia auringonlaskun värejä rauhallisessa järvessä.
  • Pikselitaidetta tippuvasta puolikuusta tähtitaivaalla violetilla taivaalla. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselitaidetta tippuvasta puolikuusta tähtitaivaalla violetilla taivaalla.
  • Pikselöity valtameri kohtaa metsäisen rannan kirkkaan sinisen taivaan alla, jossa on pilviä. — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselöity valtameri kohtaa metsäisen rannan kirkkaan sinisen taivaan alla, jossa on pilviä.
  • Pikselöity mänty puolikuun ja tähtikirkkaan violetin taivaan alla — Pixel Luonto Taustakuvat
    Pikselöity mänty puolikuun ja tähtikirkkaan violetin taivaan alla
  • Kultainen gibboniäiti pitää vauvaa metsässä pudonneiden lehtien kanssa — Pixel Luonto Taustakuvat
    Kultainen gibboniäiti pitää vauvaa metsässä pudonneiden lehtien kanssa
sivua 6

Näytetään 1–60 / 319 taustakuvaa

Usein kysytyt kysymykset

Mitkä muut kokoelmat sopivat yhteen Pixel Luonto Taustakuvat kanssa?

Lähimpänä tätä: colorful, high resolution, landscape, mountains. Ne ovat teemaltaan samankaltaisia, mutta sisällöltään erilaisia.

Kuinka pitkä Pixel Luonto Taustakuvat-lista on?

Sinulla on 319 Pixel Luonto Taustakuvat, joista valita. Täysin ilmainen, ei tiliä, ei vesileimaa.

Onko näissä Pixel Luonto Taustakuvat mitään pidätettyä?

Maksua ei ole. Et tarvitse tiliä. Ei leimaa, ei logoa, ei heikennettyä laatua esikatselussa.

Tulevatko nämä Pixel Luonto Taustakuvat pystyformaattina?

Se on sekoitus. Noin 42 maisemaa vastaan 18 muotokuvaa. Ota leveät monitorille ja korkeat kännykälle.