Taustakuvat
Värityskuvat

Enkelimäinen Taustakuvat

Selaa 656+ Enkelimäinen Taustakuvat lataa ilmaiseksi HD & 4K

Pidämme tällä sivulla 656 Enkelimäinen Taustakuvat, ja lista kasvaa edelleen. Valikoima kattaa sekä rauhallisia, minimalistisia että rohkeampia, korkeakontrastisia teoksia. Toimii hyvin toisella näytöllä yhtä hyvin kuin pääasiallisella. Jokainen tiedosto on ilmainen, ja täysikokoinen versio on myös ilmainen.

Tee taustakuvia tekoälyllä.
Kehotteesta, sekunneissa.
Kokeile ilmaiseksi
  • Henkilö, jolla on suuret tummat siivet ja hehkuva punainen kolmio rinnassa, seisoo märällä tiellä yöllä. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Henkilö, jolla on suuret tummat siivet ja hehkuva punainen kolmio rinnassa, seisoo märällä tiellä yöllä.
  • Siivekäs enkeli soittaa harppua kelluvien terälehtien ympäröimänä violetissa kosmisessa kohtauksessa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Siivekäs enkeli soittaa harppua kelluvien terälehtien ympäröimänä violetissa kosmisessa kohtauksessa.
  • Surullinen enkeli valkoisine siipineen istuu yksin heijastavalla lattialla pimeässä studiossa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Surullinen enkeli valkoisine siipineen istuu yksin heijastavalla lattialla pimeässä studiossa.
  • Enkeli suurine valkoisine siipineen johdattaa lasta läpi värikkään tähtitaivaan kosmisen maiseman. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Enkeli suurine valkoisine siipineen johdattaa lasta läpi värikkään tähtitaivaan kosmisen maiseman.
  • Enkeli, jolla on mekaaniset ja orgaaniset siivet, seisoo hehkuvan sädekehän edessä kosmisessa myrskyssä. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Enkeli, jolla on mekaaniset ja orgaaniset siivet, seisoo hehkuvan sädekehän edessä kosmisessa myrskyssä.
  • Siivekäs henkilö lentää pilvien yläpuolella hämärässä puolikuun kanssa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Siivekäs henkilö lentää pilvien yläpuolella hämärässä puolikuun kanssa.
  • Kolme kerubia siipien kanssa leijuu leikkisästi nauhojen ja tähtien kanssa keltaista taustaa vasten. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Kolme kerubia siipien kanssa leijuu leikkisästi nauhojen ja tähtien kanssa keltaista taustaa vasten.
  • Tummasiipinen enkeli mustassa viitassa kävelee kohti hehkuvaa ristiä sumuisessa katedraalissa, jossa on veritahrainen maa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Tummasiipinen enkeli mustassa viitassa kävelee kohti hehkuvaa ristiä sumuisessa katedraalissa, jossa on veritahrainen maa.
  • Anime-tyttö, jolla on valkoiset hiukset, pitää hehkuvaa tähtipalloa sinisessä energiakentässä. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Anime-tyttö, jolla on valkoiset hiukset, pitää hehkuvaa tähtipalloa sinisessä energiakentässä.
  • Anime-enkeli, jolla on punaiset hiukset ja valkoiset siivet, pitää miekkaa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Anime-enkeli, jolla on punaiset hiukset ja valkoiset siivet, pitää miekkaa.
  • Tummasiipinen enkelihahmo levitetyin käsivarsin leijuu pyörteilevien pilvien yläpuolella. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Tummasiipinen enkelihahmo levitetyin käsivarsin leijuu pyörteilevien pilvien yläpuolella.
  • Anime-enkeli hehkuvin silmin ja verisellä miekalla ympäröitynä leijuvilla höyhenillä halkeilevilla vihreillä laatoilla. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Anime-enkeli hehkuvin silmin ja verisellä miekalla ympäröitynä leijuvilla höyhenillä halkeilevilla vihreillä laatoilla.
  • Siivekäs enkelisoturi, joka heiluttaa hehkuvaa miekkaa tulisen maiseman yllä. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Siivekäs enkelisoturi, joka heiluttaa hehkuvaa miekkaa tulisen maiseman yllä.
  • Nainen enkelinsiivillä ja särkyneen sydämen riipuksella katsomassa lentävää kyyhkystä myrskyisellä taivaalla. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Nainen enkelinsiivillä ja särkyneen sydämen riipuksella katsomassa lentävää kyyhkystä myrskyisellä taivaalla.
  • Siivekäs enkeli polvistuu pimeässä metsässä peittäen kasvonsa surussa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Siivekäs enkeli polvistuu pimeässä metsässä peittäen kasvonsa surussa.
  • Melankolinen enkeli jäisillä siivillä istuu jäätyneellä kivellä sumuisen järven rannalla. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Melankolinen enkeli jäisillä siivillä istuu jäätyneellä kivellä sumuisen järven rannalla.
  • Enkeli, jolla on tummat siivet ja sädekehä, kävelee pilvien läpi myrskyisellä taivaalla. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Enkeli, jolla on tummat siivet ja sädekehä, kävelee pilvien läpi myrskyisellä taivaalla.
  • Hehkuvat kultaiset ja siniset siivet kimaltelevien hiukkasten kanssa mustaa taustaa vasten. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Hehkuvat kultaiset ja siniset siivet kimaltelevien hiukkasten kanssa mustaa taustaa vasten.
  • Siivekäs enkeli pimeässä metsässä pitämässä hehkuvaa lyhtyä. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Siivekäs enkeli pimeässä metsässä pitämässä hehkuvaa lyhtyä.
  • Rauhallinen enkeli virtaavalla hiuksella ja suurilla valkoisilla siivillä leijuu pehmeässä taivaassa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Rauhallinen enkeli virtaavalla hiuksella ja suurilla valkoisilla siivillä leijuu pehmeässä taivaassa.
  • Majesteettinen enkeli suurilla valkoisilla siivillä leijuu vaaleanpunaisen ja oranssin taivaan halki. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Majesteettinen enkeli suurilla valkoisilla siivillä leijuu vaaleanpunaisen ja oranssin taivaan halki.
  • Itkevä enkeli suurilla siivillä istuu violetilla kukkapellolla. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Itkevä enkeli suurilla siivillä istuu violetilla kukkapellolla.
  • Nuori mies, jolla on suuret tummat siivet ja sädekehä, seisoo kaupungin katolla hämärässä. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Nuori mies, jolla on suuret tummat siivet ja sädekehä, seisoo kaupungin katolla hämärässä.
  • Enkeli levitetyin siivin lentää avoimien koristeovien läpi kirkkaalle pilviselle taivaalle. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Enkeli levitetyin siivin lentää avoimien koristeovien läpi kirkkaalle pilviselle taivaalle.
  • Kuusi enkelimäistä hahmoa siivillä soittaa trumpetteja kirkkaansinisellä taivaalla, jossa on pilviä ja auringonpurkaus. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Kuusi enkelimäistä hahmoa siivillä soittaa trumpetteja kirkkaansinisellä taivaalla, jossa on pilviä ja auringonpurkaus.
  • Siivekäs soturi miekalla seisoo jumalallisessa valossa taistelukentän yläpuolella sotilaiden keskellä. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Siivekäs soturi miekalla seisoo jumalallisessa valossa taistelukentän yläpuolella sotilaiden keskellä.
  • Sulava enkeli suurilla valkoisilla siivillä seisoo pilvillä tähtitaivaan alla. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Sulava enkeli suurilla valkoisilla siivillä seisoo pilvillä tähtitaivaan alla.
  • Anime-enkeli valkoisilla siivillä ja sädekehällä pukeutuneena muodolliseen pukuun sinistä taustaa vasten. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Anime-enkeli valkoisilla siivillä ja sädekehällä pukeutuneena muodolliseen pukuun sinistä taustaa vasten.
  • Haarniskoitu enkeli valkoisin siivin pitää haavoittunutta naista pimeässä kivihuoneessa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Haarniskoitu enkeli valkoisin siivin pitää haavoittunutta naista pimeässä kivihuoneessa.
  • Anime-enkeli valkoisine siipineen ja virtaavine mekkoineen kelluvien höyhenten ja pyörteisen sinisen energian ympäröimänä. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Anime-enkeli valkoisine siipineen ja virtaavine mekkoineen kelluvien höyhenten ja pyörteisen sinisen energian ympäröimänä.
  • Kaunis enkeli valkoisine siipineen istuu pilvillä taivaallisella taivaalla. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Kaunis enkeli valkoisine siipineen istuu pilvillä taivaallisella taivaalla.
  • Anime-enkeli, jolla on vihreät hiukset ja suuret valkoiset siivet, leijuu kosmisessa sinisessä ja valkoisessa sumussa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Anime-enkeli, jolla on vihreät hiukset ja suuret valkoiset siivet, leijuu kosmisessa sinisessä ja valkoisessa sumussa.
  • Sulava enkeli suurilla siivillä ja virtaavalla puvulla seisoo kirkkaassa taivaallisessa pilvimaisemassa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Sulava enkeli suurilla siivillä ja virtaavalla puvulla seisoo kirkkaassa taivaallisessa pilvimaisemassa.
  • Kaunis enkeli valkoisine siipineen ja vaaleine hiuksineen seisomassa hehkuvalla taivaalla. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Kaunis enkeli valkoisine siipineen ja vaaleine hiuksineen seisomassa hehkuvalla taivaalla.
  • Tyyni enkeli valkoisine siipineen ja kultaisella sädekehällä säteillen jumalallista valoa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Tyyni enkeli valkoisine siipineen ja kultaisella sädekehällä säteillen jumalallista valoa.
  • Hehkuva sininen enkeli siipineen leijuu avaruudessa kosmisten energiavirtojen ympäröimänä. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Hehkuva sininen enkeli siipineen leijuu avaruudessa kosmisten energiavirtojen ympäröimänä.
  • Enkeli hehkuvin siivin soittaa viulua varisten ympäröimänä pimeässä metsässä. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Enkeli hehkuvin siivin soittaa viulua varisten ympäröimänä pimeässä metsässä.
  • Hehkuva enkeli, jolla on suuret siivet, sotureiden ja lintujen ympäröimänä tummassa mystisessä kohtauksessa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Hehkuva enkeli, jolla on suuret siivet, sotureiden ja lintujen ympäröimänä tummassa mystisessä kohtauksessa.
  • Siivekäs enkelisoturi haarniskassa lentää tummien myrskypilvien läpi miekka kohotettuna. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Siivekäs enkelisoturi haarniskassa lentää tummien myrskypilvien läpi miekka kohotettuna.
  • Anime-enkeli valkoisilla siivillä lepäämässä pilvellä — Enkelimäinen Taustakuvat
    Anime-enkeli valkoisilla siivillä lepäämässä pilvellä
  • Vaaleasiipinen enkeli soittaa huilua sumuisissa raunioissa lintujen kanssa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Vaaleasiipinen enkeli soittaa huilua sumuisissa raunioissa lintujen kanssa.
  • Panssaroitu enkeli, jolla on suuret siivet, pitää hehkuvaa tähtisauvaa jyrkänteen reunalla. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Panssaroitu enkeli, jolla on suuret siivet, pitää hehkuvaa tähtisauvaa jyrkänteen reunalla.
  • Enkeli valkoisine siipineen soittaa viulua kultaisessa valossa, ympärillä kipinöitä. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Enkeli valkoisine siipineen soittaa viulua kultaisessa valossa, ympärillä kipinöitä.
  • Valkosiipinen enkeli virtaavassa mekossa istuu rauhallisesti puun kannolla kultaisella pellolla. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Valkosiipinen enkeli virtaavassa mekossa istuu rauhallisesti puun kannolla kultaisella pellolla.
  • Sinihiuksinen enkelisoturi, jolla on suuret siivet, pitää keihästä myrskypilvien yläpuolella yöllä. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Sinihiuksinen enkelisoturi, jolla on suuret siivet, pitää keihästä myrskypilvien yläpuolella yöllä.
  • Valkoiset enkelinsiivet ruskeilla juurilla tummalla kivitaustalla — Enkelimäinen Taustakuvat
    Valkoiset enkelinsiivet ruskeilla juurilla tummalla kivitaustalla
  • Kivinen enkelipatsas levitetyin siivin ja virtaavin kaavuin profiilissa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Kivinen enkelipatsas levitetyin siivin ja virtaavin kaavuin profiilissa.
  • Marmorinen enkelipatsas, jolla on taitetut siivet, lepää päänsä käsien päällä porrastetun jalustan päällä — Enkelimäinen Taustakuvat
    Marmorinen enkelipatsas, jolla on taitetut siivet, lepää päänsä käsien päällä porrastetun jalustan päällä
  • Kivienkelipatsas hehkuvine siipineen ja pehmeine sinisine auroineen seisoo rauhallisesti — Enkelimäinen Taustakuvat
    Kivienkelipatsas hehkuvine siipineen ja pehmeine sinisine auroineen seisoo rauhallisesti
  • Punainen paholainen ja sininen enkeli kädestä pitäen tanssivat hehkuvassa digitaalisessa taideteoksessa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Punainen paholainen ja sininen enkeli kädestä pitäen tanssivat hehkuvassa digitaalisessa taideteoksessa.
  • Naispuolinen enkeli, jolla on suuret höyhenpeitteiset siivet ja sädekehä, pukeutuneena valkoiseen mekkoon. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Naispuolinen enkeli, jolla on suuret höyhenpeitteiset siivet ja sädekehä, pukeutuneena valkoiseen mekkoon.
  • Digitaalinen kuvitus naispuolisesta enkelistä kultaisilla siivillä ja valkoisella mekolla seisomassa paljain jaloin. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Digitaalinen kuvitus naispuolisesta enkelistä kultaisilla siivillä ja valkoisella mekolla seisomassa paljain jaloin.
  • Klassinen marmoririntakuva naisesta seppeleen kanssa, pää kumarassa ajatuksissa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Klassinen marmoririntakuva naisesta seppeleen kanssa, pää kumarassa ajatuksissa.
  • Kermanvärinen marmorinen enkelipatsas siivillä pitäen laakeriseppelettä jalustalla — Enkelimäinen Taustakuvat
    Kermanvärinen marmorinen enkelipatsas siivillä pitäen laakeriseppelettä jalustalla
  • Hopeinen enkelipatsas hehkuvin siivin ja kultaisin yksityiskohdin säteillen valoa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Hopeinen enkelipatsas hehkuvin siivin ja kultaisin yksityiskohdin säteillen valoa.
  • Rauhallinen enkelipatsas yksityiskohtaisin siivin ja verhotuin mekoin hehkuen pehmeästi — Enkelimäinen Taustakuvat
    Rauhallinen enkelipatsas yksityiskohtaisin siivin ja verhotuin mekoin hehkuen pehmeästi
  • Kaksi enkelilasta, joilla on suuret höyhenpeitteiset siivet, pukeutuneena vaaleansinisiin tunikoihin, joissa on kultaiset siipikuviot ja kruunut. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Kaksi enkelilasta, joilla on suuret höyhenpeitteiset siivet, pukeutuneena vaaleansinisiin tunikoihin, joissa on kultaiset siipikuviot ja kruunut.
  • Nuori tyttö enkelinsiivillä ja kukkakruunulla valkoisessa mekossa — Enkelimäinen Taustakuvat
    Nuori tyttö enkelinsiivillä ja kukkakruunulla valkoisessa mekossa
  • Valkoinen marmorienkelipatsas, joka pitää karitsaa levitetyin siivin jalustalla. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Valkoinen marmorienkelipatsas, joka pitää karitsaa levitetyin siivin jalustalla.
  • Marmorienkelipatsas siipineen pitää sauvaa rauhallisessa asennossa. — Enkelimäinen Taustakuvat
    Marmorienkelipatsas siipineen pitää sauvaa rauhallisessa asennossa.
sivua 11

Näytetään 1–60 / 656 taustakuvaa

Usein kysytyt kysymykset

Onko paljon Enkelimäinen Taustakuvat:ia selattavaksi?

Meillä on 656 Enkelimäinen Taustakuvat tässä sarjassa. Kokonaismäärä nousee joka viikko, kun uusia teoksia hyväksytään. Ne ovat ilmaisia riippumatta siitä, minkä koon valitset.

Tarvitsenko tilin ladatakseni nämä Enkelimäinen Taustakuvat?

Ne ovat ilmaisia. Kirjautuminen ei ole esteenä. Vesileimaa ei ole upotettu mihinkään kokoon.

Ovatko nämä Enkelimäinen Taustakuvat vaaka- vai pystysuuntaisia?

Saat valita muodon. 15 korkeaa kuvaa ja 45 leveää kuvaa on saatavilla. Suodata silmällä – korkeat sopivat puhelimiin, leveät tietokoneisiin.