Taustakuvat
Värityskuvat

Dubrovnik Taustakuvat

Selaa 45+ Dubrovnik Taustakuvat lataa ilmaiseksi HD & 4K

Dubrovnik Taustakuvat-kokoelmamme käsittää tällä hetkellä 45 kuvaa. Valitse yksi kaksoisnäyttöasetelmaan tai yhdelle kannettavan tietokoneen näytölle. Ilmainen ottaa, ei tiliä, ei vesileimaa missään tiedostossa. Vieritä lisää tai hyppää alla olevaan naapurikokoelmaan.

Tee taustakuvia tekoälyllä.
Kehotteesta, sekunneissa.
Kokeile ilmaiseksi
  • Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja satamaveneineen auringonlaskun aikaan. — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja satamaveneineen auringonlaskun aikaan.
  • Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja kivimuureineen merelle avautuvine näkymineen. — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja kivimuureineen merelle avautuvine näkymineen.
  • Rannikkolinnoitus kallioilla katsellen sinistä merta ja kaupunkia alla. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkolinnoitus kallioilla katsellen sinistä merta ja kaupunkia alla.
  • Dubrovnikin vanhakaupunki punaisine kattoineen ja kivimuureineen, sinisen meren ja veneiden ympäröimänä. — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin vanhakaupunki punaisine kattoineen ja kivimuureineen, sinisen meren ja veneiden ympäröimänä.
  • Rannikkokaupunki punaisilla katoilla ja kiviseinillä auringonlaskussa meren yllä. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkokaupunki punaisilla katoilla ja kiviseinillä auringonlaskussa meren yllä.
  • Linnoitus kallioilla, josta on näkymä rannikkokaupunkiin, jossa on punaiset katot ja sininen meri. — Dubrovnik Taustakuvat
    Linnoitus kallioilla, josta on näkymä rannikkokaupunkiin, jossa on punaiset katot ja sininen meri.
  • Rannikkokaupunki hämärässä, jossa loistavat valot vedessä ja linna kukkulalla. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkokaupunki hämärässä, jossa loistavat valot vedessä ja linna kukkulalla.
  • Rannikkolinnoitus ja kaupunki valaistuna hämärässä tyynellä vedellä heijastuksin. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkolinnoitus ja kaupunki valaistuna hämärässä tyynellä vedellä heijastuksin.
  • Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja kivimuureineen rannikolla. — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja kivimuureineen rannikolla.
  • Dubrovnikin vanhakaupunki auringonlaskussa kivimuureineen ja punaisine kattoineen merelle avautuvalla näköalalla. — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin vanhakaupunki auringonlaskussa kivimuureineen ja punaisine kattoineen merelle avautuvalla näköalalla.
  • Dubrovnikin vanhakaupunki punaisine kattoineen ja sinisine merineen ylhäältä — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin vanhakaupunki punaisine kattoineen ja sinisine merineen ylhäältä
  • Dubrovnikin vanhakaupunki punaisine kattoineen ja kivimuureineen merelle avautuvana. — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin vanhakaupunki punaisine kattoineen ja kivimuureineen merelle avautuvana.
  • Hiljainen mukulakivikatu hämärässä, jossa hehkuvat lyhdyt heijastuvat märällä päällysteellä. — Dubrovnik Taustakuvat
    Hiljainen mukulakivikatu hämärässä, jossa hehkuvat lyhdyt heijastuvat märällä päällysteellä.
  • Dubrovnikin vanhakaupunki punaisine kattoineen ja kivimuureineen turkoosin meren vieressä. — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin vanhakaupunki punaisine kattoineen ja kivimuureineen turkoosin meren vieressä.
  • Rannikkokaupunki yöllä hehkuvine valoineen ja punaisine valojälkineen mutkittelevalla tiellä. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkokaupunki yöllä hehkuvine valoineen ja punaisine valojälkineen mutkittelevalla tiellä.
  • Rannikkokaupunki punaisilla katoilla ja vihreä saari sinisessä meressä. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkokaupunki punaisilla katoilla ja vihreä saari sinisessä meressä.
  • Muinaiset kiviset linnoituksen muurit katsovat kukkulan kylää, jossa on punaiset katot ja meri kauempana. — Dubrovnik Taustakuvat
    Muinaiset kiviset linnoituksen muurit katsovat kukkulan kylää, jossa on punaiset katot ja meri kauempana.
  • Linnoituskaupunki oransseilla katoilla kallion päällä meren rannalla. — Dubrovnik Taustakuvat
    Linnoituskaupunki oransseilla katoilla kallion päällä meren rannalla.
  • Linnoitus kivikkoisella rannikolla, kaupunki alhaalla pilvisen taivaan alla — Dubrovnik Taustakuvat
    Linnoitus kivikkoisella rannikolla, kaupunki alhaalla pilvisen taivaan alla
  • Rannikkokaupunki terrakottakatoilla ja linnoitus sataman yllä hämärässä. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkokaupunki terrakottakatoilla ja linnoitus sataman yllä hämärässä.
  • Rannikkosatama, jossa palmuja ja historiallisia kiviseiniä kirkkaan sinisen taivaan alla. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkosatama, jossa palmuja ja historiallisia kiviseiniä kirkkaan sinisen taivaan alla.
  • Rannikkokaupunki punaisine kattoineen ja historiallisine muureineen hehkuen hämärässä. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkokaupunki punaisine kattoineen ja historiallisine muureineen hehkuen hämärässä.
  • Dubrovnikin historialliset linnoituksen muurit valaistuna yöllä, alla virtaava meri. — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin historialliset linnoituksen muurit valaistuna yöllä, alla virtaava meri.
  • Rannikkokaupunki punaisine kattoineen sinisen meren ja kallioisten rantojen ympäröimänä. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkokaupunki punaisine kattoineen sinisen meren ja kallioisten rantojen ympäröimänä.
  • Rannikkolinnoitus turkoosilla vedellä ja terassoitu kukkula aurinkoisella taivaalla — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkolinnoitus turkoosilla vedellä ja terassoitu kukkula aurinkoisella taivaalla
  • Linnoitus kallionjyrkänteellä, näkymä siniselle merelle, vehreyttä ja pilvinen taivas — Dubrovnik Taustakuvat
    Linnoitus kallionjyrkänteellä, näkymä siniselle merelle, vehreyttä ja pilvinen taivas
  • Rannikkokaupunki punaisine kattoineen kallionrinteellä merelle hämärässä. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkokaupunki punaisine kattoineen kallionrinteellä merelle hämärässä.
  • Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja sininen meri kirkkaalla taivaalla — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja sininen meri kirkkaalla taivaalla
  • Dubrovnikin kaupunki punaisine kattoineen ja sininen meri auringonlaskussa — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin kaupunki punaisine kattoineen ja sininen meri auringonlaskussa
  • Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja turkoosine lahtineen kirkkaassa auringossa. — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja turkoosine lahtineen kirkkaassa auringossa.
  • Linnoitus jyrkänteellä, josta on näkymä turkoosille merelle ja terrakottakattoiselle kylälle kukkuloilla. — Dubrovnik Taustakuvat
    Linnoitus jyrkänteellä, josta on näkymä turkoosille merelle ja terrakottakattoiselle kylälle kukkuloilla.
  • Rannikkokaupunki punaisilla katoilla ja veneillä auringonlaskussa, auringonsäteet puhkaisevat pilviä. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkokaupunki punaisilla katoilla ja veneillä auringonlaskussa, auringonsäteet puhkaisevat pilviä.
  • Rannikkokaupunki punaisine kattoineen ja kiviseinineen meren vieressä. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkokaupunki punaisine kattoineen ja kiviseinineen meren vieressä.
  • Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja turkoosineen merineen auringonlaskussa — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja turkoosineen merineen auringonlaskussa
  • Rannikkokaupunki oransseine kattoineen ja veneineen sinisessä satamassa auringonlaskun aikaan. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkokaupunki oransseine kattoineen ja veneineen sinisessä satamassa auringonlaskun aikaan.
  • Kallioterassi, josta on näkymä rannikkokaupunkiin ja saarelle Välimerellä auringonlaskun aikaan. — Dubrovnik Taustakuvat
    Kallioterassi, josta on näkymä rannikkokaupunkiin ja saarelle Välimerellä auringonlaskun aikaan.
  • Auringon valaisema historiallinen kaupunki, jossa on punaiset katot ja kupolikirkot merelle avautuen. — Dubrovnik Taustakuvat
    Auringon valaisema historiallinen kaupunki, jossa on punaiset katot ja kupolikirkot merelle avautuen.
  • Kivilinnoitus kallionrinteellä, josta on näkymä siniselle merelle ja pieni vene kaukana. — Dubrovnik Taustakuvat
    Kivilinnoitus kallionrinteellä, josta on näkymä siniselle merelle ja pieni vene kaukana.
  • Rannikkokaupunki terrakottakattoineen ja turkoosineen satamineen aurinkoisen taivaan alla. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkokaupunki terrakottakattoineen ja turkoosineen satamineen aurinkoisen taivaan alla.
  • Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja turkoosineen merineen auringonlaskussa — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin vanhakaupunki oransseine kattoineen ja turkoosineen merineen auringonlaskussa
  • Dubrovnikin vanhakaupunki hämärässä hehkuvine oransseine kattoineen ja tyynine sinisine vesineen. — Dubrovnik Taustakuvat
    Dubrovnikin vanhakaupunki hämärässä hehkuvine oransseine kattoineen ja tyynine sinisine vesineen.
  • Rannikkolinnoitus turkoosilla vedellä ja terassoitu kukkulaaurinkoinen kaupunki — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkolinnoitus turkoosilla vedellä ja terassoitu kukkulaaurinkoinen kaupunki
  • Historiallinen rannikkokaupunki terrakottakattoineen ja risteilyalus sinisellä merellä. — Dubrovnik Taustakuvat
    Historiallinen rannikkokaupunki terrakottakattoineen ja risteilyalus sinisellä merellä.
  • Linnoitus kallioilla, alla punakattoinen kaupunki ja aaltoileva meri. — Dubrovnik Taustakuvat
    Linnoitus kallioilla, alla punakattoinen kaupunki ja aaltoileva meri.
  • Rannikkolinnoituskaupunki punaisilla katoilla ja sinisellä merellä kirkkaan taivaan alla. — Dubrovnik Taustakuvat
    Rannikkolinnoituskaupunki punaisilla katoilla ja sinisellä merellä kirkkaan taivaan alla.

Usein kysytyt kysymykset

Mille näytön muodoille nämä Dubrovnik Taustakuvat sopivat?

Saat valita muodon. Saat 36 maisemakuvaa ja 9 pystykuvaa. Valitse muoto, joka sopii näyttöösi, ja lataa se.

Mitä muuta on samankaltaista kuin Dubrovnik Taustakuvat?

Kokeile seuraavaksi travel, white, blue, night. Niiden välillä ei ole päällekkäisyyksiä.

Kuinka paljon valinnanvaraa Dubrovnik Taustakuvat:ssa on?

Yhteensä on 45 Dubrovnik Taustakuvat. Luku nousee ylöspäin useimpina viikkoina. Voit ottaa niistä minkä tahansa ilmaiseksi.

Täytyykö minun rekisteröityä tallentaakseni nämä Dubrovnik Taustakuvat?

Ei mitään, ja se sisältää suurimman tiedoston. Kirjautuminen ei ole esteenä. Suuri versio on myös ilmainen ja yhtä puhdas.