Taustakuvat
Värityskuvat

1024x768 Taustakuvat

Selaa 63+ 1024x768 Taustakuvat lataa ilmaiseksi HD & 4K

Sarja 63 1024x768 Taustakuvat, kuratoitu eikä kaavittu. Odota väripalettien kirjoa, ei yhtä vakiintunutta tyyliä. Täysikokoiset lataukset ovat kooltaan 1920x1080. Näyttää oikealta, olipa tehtäväpalkki vaalea tai tumma. Klikkaa, lataa, valmista — ei vaadi tiliä. Jos mikään täällä ei osu kohdalleen, sivun alaosan liittyvät kokoelmat ovat hyvä seuraava pysäkki.

Tee taustakuvia tekoälyllä.
Kehotteesta, sekunneissa.
Kokeile ilmaiseksi
  • Vihreä maapallo-kuvitus, jossa save earth -teksti edistää ympäristötietoisuutta. — 1024x768 Taustakuvat
    Vihreä maapallo-kuvitus, jossa save earth -teksti edistää ympäristötietoisuutta.
  • Puu, joka on muotoiltu maapalloksi, perhosia lentämässä vihreällä kentällä. — 1024x768 Taustakuvat
    Puu, joka on muotoiltu maapalloksi, perhosia lentämässä vihreällä kentällä.
  • Korkeat palmupuut tiheässä trooppisessa metsässä hämärän sinisen valon alla. — 1024x768 Taustakuvat
    Korkeat palmupuut tiheässä trooppisessa metsässä hämärän sinisen valon alla.
  • Kädet pitävät lasista maapalloa, ja perhoset lentävät sen ympärillä veden yllä. — 1024x768 Taustakuvat
    Kädet pitävät lasista maapalloa, ja perhoset lentävät sen ympärillä veden yllä.
  • Vesipisara lehdellä heijastaa Maan, jossa näkyy siniset valtameret ja vihreät mantereet. — 1024x768 Taustakuvat
    Vesipisara lehdellä heijastaa Maan, jossa näkyy siniset valtameret ja vihreät mantereet.
  • Korkeat männyt yltämässä kirkkaansiniselle taivaalle tiheässä metsässä. — 1024x768 Taustakuvat
    Korkeat männyt yltämässä kirkkaansiniselle taivaalle tiheässä metsässä.
  • Suuri laiva ohittaa tehtaan, joka päästää savua auringonlaskun aikaan. — 1024x768 Taustakuvat
    Suuri laiva ohittaa tehtaan, joka päästää savua auringonlaskun aikaan.
  • Valkoinen maljakko vaaleanpunaisella korallinoksalla kahden kaarevan oviaukon välissä mintunvihreässä huoneessa. — 1024x768 Taustakuvat
    Valkoinen maljakko vaaleanpunaisella korallinoksalla kahden kaarevan oviaukon välissä mintunvihreässä huoneessa.
  • Hehkuva kultainen meduusa lonkeroilla ja hehkulampuilla mustaa taustaa vasten — 1024x768 Taustakuvat
    Hehkuva kultainen meduusa lonkeroilla ja hehkulampuilla mustaa taustaa vasten
  • Metallipultit järjestetty vihreälle pinnalle heittäen teräviä varjoja. — 1024x768 Taustakuvat
    Metallipultit järjestetty vihreälle pinnalle heittäen teräviä varjoja.
  • Käsi pitää maapalloa, jossa on puu ja kukkia, Pelasta maapallo -tekstin vieressä. — 1024x768 Taustakuvat
    Käsi pitää maapalloa, jossa on puu ja kukkia, Pelasta maapallo -tekstin vieressä.
  • Ryhmä vaaleanpunaisia syklaaminkukkia vihreine lehtineen beigellä taustalla — 1024x768 Taustakuvat
    Ryhmä vaaleanpunaisia syklaaminkukkia vihreine lehtineen beigellä taustalla
  • Maapallon karttapallo lepäämässä valkoisen lumpeenkukan keskellä. — 1024x768 Taustakuvat
    Maapallon karttapallo lepäämässä valkoisen lumpeenkukan keskellä.
  • Värikäs perhonen, jolla on vihreät, mustat ja keltaiset siivet vihreällä taustalla. — 1024x768 Taustakuvat
    Värikäs perhonen, jolla on vihreät, mustat ja keltaiset siivet vihreällä taustalla.
  • Koristeellinen tapetti, jossa on kultaisia pyörteitä ja violetteja teksturoituja kukkia. — 1024x768 Taustakuvat
    Koristeellinen tapetti, jossa on kultaisia pyörteitä ja violetteja teksturoituja kukkia.
  • Ruusukvartsi kasvorulla ja sydännaamio valkoisilla terälehdillä vaaleanpunaisella pinnalla — 1024x768 Taustakuvat
    Ruusukvartsi kasvorulla ja sydännaamio valkoisilla terälehdillä vaaleanpunaisella pinnalla
  • Hehkuva kristallipyramidi leijuu heijastavalla violetilla pinnalla, ja kauempana on pienempiä pyramideja. — 1024x768 Taustakuvat
    Hehkuva kristallipyramidi leijuu heijastavalla violetilla pinnalla, ja kauempana on pienempiä pyramideja.
  • Vihreä maapallo tekstillä pelasta maa gradienttitaustalla — 1024x768 Taustakuvat
    Vihreä maapallo tekstillä pelasta maa gradienttitaustalla
  • Vaaleanpunaisia ja valkoisia päivänkakkaroita kudotuissa bambukoreissa pellolla — 1024x768 Taustakuvat
    Vaaleanpunaisia ja valkoisia päivänkakkaroita kudotuissa bambukoreissa pellolla
  • Kädet pitävät sydämenmuotoista kukka-asetelmaa, jossa on hajallaan marjoja. — 1024x768 Taustakuvat
    Kädet pitävät sydämenmuotoista kukka-asetelmaa, jossa on hajallaan marjoja.
  • Kaksi vaaleanpunaista gerbera-päivänkakkaraa lasimaljakossa pehmeällä taustalla. — 1024x768 Taustakuvat
    Kaksi vaaleanpunaista gerbera-päivänkakkaraa lasimaljakossa pehmeällä taustalla.
  • Hopeinen koristeellinen naamio mustilla höyhenillä mallinuken rintakuvassa tummassa ympäristössä — 1024x768 Taustakuvat
    Hopeinen koristeellinen naamio mustilla höyhenillä mallinuken rintakuvassa tummassa ympäristössä
  • Kädet pitävät hehkulamppua, jossa on pieni kasvi kasvamassa maasta kolikon päällä. — 1024x768 Taustakuvat
    Kädet pitävät hehkulamppua, jossa on pieni kasvi kasvamassa maasta kolikon päällä.
  • Akvarelliperhonen, jolla on vaaleanpunaiset ja vihreät siivet ja kultaiset silmätäplät pehmeällä vaaleanpunaisella taustalla. — 1024x768 Taustakuvat
    Akvarelliperhonen, jolla on vaaleanpunaiset ja vihreät siivet ja kultaiset silmätäplät pehmeällä vaaleanpunaisella taustalla.
  • Vaahtoavaa kahvia kuivattujen punaisten kukkien vieressä lasipurkissa valkoisella liinalla. — 1024x768 Taustakuvat
    Vaahtoavaa kahvia kuivattujen punaisten kukkien vieressä lasipurkissa valkoisella liinalla.
  • Värikkäät kirjaimet muodostavat save earth vihreällä ruoholla — 1024x768 Taustakuvat
    Värikkäät kirjaimet muodostavat save earth vihreällä ruoholla
  • Abstrakti pyörre oranssia ja sinistä mustetta sekoittuen. — 1024x768 Taustakuvat
    Abstrakti pyörre oranssia ja sinistä mustetta sekoittuen.
  • Varjoisa puutarhapolku, jota reunustavat violetit kukat ja vihreä lehdistö lehtimajan alla. — 1024x768 Taustakuvat
    Varjoisa puutarhapolku, jota reunustavat violetit kukat ja vihreä lehdistö lehtimajan alla.
  • Kuplia meripihkanvärisessä nesteessä värikkään taivaan heijastuksen kera — 1024x768 Taustakuvat
    Kuplia meripihkanvärisessä nesteessä värikkään taivaan heijastuksen kera
  • Paperileikkauspallo eläimillä, tuuliturbiinilla ja perheellä sateenkaaren alla. — 1024x768 Taustakuvat
    Paperileikkauspallo eläimillä, tuuliturbiinilla ja perheellä sateenkaaren alla.
  • Maapallo, jota ympäröi vihreä lehdistö ja valkoiset kukat puutarha-asetelmassa. — 1024x768 Taustakuvat
    Maapallo, jota ympäröi vihreä lehdistö ja valkoiset kukat puutarha-asetelmassa.
  • Pino värikkäitä käsintehtyjä saippuoita kuivatuilla kukilla valkoisella kankaalla heijastuksen kera. — 1024x768 Taustakuvat
    Pino värikkäitä käsintehtyjä saippuoita kuivatuilla kukilla valkoisella kankaalla heijastuksen kera.
  • Tumma sinivihreä vesi, jossa on kimaltelevia valonheijastuksia väreilevällä pinnalla. — 1024x768 Taustakuvat
    Tumma sinivihreä vesi, jossa on kimaltelevia valonheijastuksia väreilevällä pinnalla.
  • Puinen polku mangrovesuon läpi johtaa kirkkaaseen auringonvaloon. — 1024x768 Taustakuvat
    Puinen polku mangrovesuon läpi johtaa kirkkaaseen auringonvaloon.
  • Perhonen, jolla on oranssit silmätäplät ja vihreät suonet läpikuultavissa siivissä pehmeää persikkataustaa vasten. — 1024x768 Taustakuvat
    Perhonen, jolla on oranssit silmätäplät ja vihreät suonet läpikuultavissa siivissä pehmeää persikkataustaa vasten.
  • Käsi pitää maapallon muotoista puuta, jonka ympärillä perhosia lentää. — 1024x768 Taustakuvat
    Käsi pitää maapallon muotoista puuta, jonka ympärillä perhosia lentää.
  • Läpikuultava sininen sydän, jossa näkyvät kammiot ja verisuonet tummaa taustaa vasten. — 1024x768 Taustakuvat
    Läpikuultava sininen sydän, jossa näkyvät kammiot ja verisuonet tummaa taustaa vasten.
  • Värikkäät kirjaimet muodostavat tekstin 'MINÄ ❤️ KOULU' ja numerotuutti keltaisella ja vaaleanpunaisella taustalla. — 1024x768 Taustakuvat
    Värikkäät kirjaimet muodostavat tekstin 'MINÄ ❤️ KOULU' ja numerotuutti keltaisella ja vaaleanpunaisella taustalla.
  • Dynaamisia värikieppejä mustalla taustalla hehkuvine palloineen — 1024x768 Taustakuvat
    Dynaamisia värikieppejä mustalla taustalla hehkuvine palloineen
  • Vaaleanpunaisia ruusuja, sydämenmuotoisia macaroneja ja kahvikuppi valkoisella pinnalla. — 1024x768 Taustakuvat
    Vaaleanpunaisia ruusuja, sydämenmuotoisia macaroneja ja kahvikuppi valkoisella pinnalla.
  • BT21-sarjakuvahahmot värikkäissä asennoissa 'UNIVERSTAR BT21'-tekstin ympärillä tähtien ja pilvien kanssa. — 1024x768 Taustakuvat
    BT21-sarjakuvahahmot värikkäissä asennoissa 'UNIVERSTAR BT21'-tekstin ympärillä tähtien ja pilvien kanssa.
  • Harmaa laskin keltaisilla painikkeilla ja kelluvilla matematiikan symboleilla mustalla taustalla — 1024x768 Taustakuvat
    Harmaa laskin keltaisilla painikkeilla ja kelluvilla matematiikan symboleilla mustalla taustalla
  • Läpikuultava sininen kupla, joka sisältää numeron kuusi hehkuvine kohokohtineen ja leijuvine hiukkasineen. — 1024x768 Taustakuvat
    Läpikuultava sininen kupla, joka sisältää numeron kuusi hehkuvine kohokohtineen ja leijuvine hiukkasineen.
  • Värikkäät roikkuvat numerot, jotka muodostavat 2022 mustaa taustaa vasten — 1024x768 Taustakuvat
    Värikkäät roikkuvat numerot, jotka muodostavat 2022 mustaa taustaa vasten
  • Näppäimistöasetteluruudukko, joka näyttää kirjaimet, numerot ja symbolit valkoisella mustissa neliöissä — 1024x768 Taustakuvat
    Näppäimistöasetteluruudukko, joka näyttää kirjaimet, numerot ja symbolit valkoisella mustissa neliöissä
  • Kaksi valkoista noppaa mustilla pisteillä vihreällä noppakupilla valonheijastuksineen harmaalla pinnalla. — 1024x768 Taustakuvat
    Kaksi valkoista noppaa mustilla pisteillä vihreällä noppakupilla valonheijastuksineen harmaalla pinnalla.
  • Abstrakti minimalistinen grafiikka numerosta kaksi harmaasävyissä kerroksellisella läpinäkyvyydellä. — 1024x768 Taustakuvat
    Abstrakti minimalistinen grafiikka numerosta kaksi harmaasävyissä kerroksellisella läpinäkyvyydellä.
  • Ryhmä vaaleanpunaisia atsalean kukkia vihreiden lehtien kanssa puutarhassa — 1024x768 Taustakuvat
    Ryhmä vaaleanpunaisia atsalean kukkia vihreiden lehtien kanssa puutarhassa
  • Kaksi mehikasvia geometrisissa istutusastioissa pehmeästi hehkuvin reunoin. — 1024x768 Taustakuvat
    Kaksi mehikasvia geometrisissa istutusastioissa pehmeästi hehkuvin reunoin.
  • Mustavalkoinen tieteislaskin, joka näyttää numeroita näytöllä. — 1024x768 Taustakuvat
    Mustavalkoinen tieteislaskin, joka näyttää numeroita näytöllä.
  • Kultainen 2022-teksti metallipintaisella mustalla taustalla — 1024x768 Taustakuvat
    Kultainen 2022-teksti metallipintaisella mustalla taustalla
  • Kaksi punaista hehkuvaa pyöreää skanneria tummissa metallipaneeleissa sinisellä ja punaisella valaistuksella. — 1024x768 Taustakuvat
    Kaksi punaista hehkuvaa pyöreää skanneria tummissa metallipaneeleissa sinisellä ja punaisella valaistuksella.
  • Kaksi haarniskoitua soturia miekoilla pimeässä luolassa vesiputouksineen ja hehkuvine valoineen. — 1024x768 Taustakuvat
    Kaksi haarniskoitua soturia miekoilla pimeässä luolassa vesiputouksineen ja hehkuvine valoineen.
  • Pieni lapsi seisoo puupalikoiden vieressä, jotka näyttävät numerot yksi kaksi nolla. — 1024x768 Taustakuvat
    Pieni lapsi seisoo puupalikoiden vieressä, jotka näyttävät numerot yksi kaksi nolla.
  • Neljä värillistä vaahtomuovista matematiikan symbolia tummalla teksturoidulla taustalla — 1024x768 Taustakuvat
    Neljä värillistä vaahtomuovista matematiikan symbolia tummalla teksturoidulla taustalla
  • Sininen kaareva kyltti, jossa on värikkäitä pisaroita ja hehkuva punainen numero yhdeksän. — 1024x768 Taustakuvat
    Sininen kaareva kyltti, jossa on värikkäitä pisaroita ja hehkuva punainen numero yhdeksän.
  • Sinivalkoinen sarjakuvamainen Pokémon, jolla on suuri tassumainen pää ja terävät hampaat, hyppää eteenpäin. — 1024x768 Taustakuvat
    Sinivalkoinen sarjakuvamainen Pokémon, jolla on suuri tassumainen pää ja terävät hampaat, hyppää eteenpäin.
  • Mattaharmaa McLaren P1 -superauto pysäköitynä ulkona modernin valkoisen rakennuksen edessä, jossa on punaisia yksityiskohtia. — 1024x768 Taustakuvat
    Mattaharmaa McLaren P1 -superauto pysäköitynä ulkona modernin valkoisen rakennuksen edessä, jossa on punaisia yksityiskohtia.
  • Hopeanvärinen Casio-laskin näyttää numeron 12345678 näytöllä — 1024x768 Taustakuvat
    Hopeanvärinen Casio-laskin näyttää numeron 12345678 näytöllä
  • Hopeakolikko, jossa on kaiverrettu profiili miehestä ja teksti reunassa. — 1024x768 Taustakuvat
    Hopeakolikko, jossa on kaiverrettu profiili miehestä ja teksti reunassa.
sivua 2

Näytetään 1–60 / 63 taustakuvaa

Usein kysytyt kysymykset

Täytyykö minun kirjautua sisään saadakseni nämä 1024x768 Taustakuvat?

Maksua ei ole. Täysi koko tulee ilmaiseksi ja ilman merkintöjä.

Ovatko nämä 1024x768 Taustakuvat tarpeeksi suuria isolle näytölle?

Suurin tiedosto täällä on 1920x1080. Esiasetukset ovat olemassa kannettaville, tableteille ja puhelimille.

Minne menen, jos 1024x768 Taustakuvat ei ole aivan sopiva?

Lähimmät naapurit ovat background, flower, nature, floral. Niiden välillä ei ole päällekkäisyyksiä.

Voinko käyttää näitä 1024x768 Taustakuvat sekä puhelimessa että tietokoneella?

Kyllä — setti kattaa molemmat. Näistä 6 on pystysuuntaisia ja 54 vaakasuuntaisia. Rajaus ei ole tarpeen kummassakaan tapauksessa.

Onko tämä laaja kokoelma 1024x768 Taustakuvat:ia?

Luku on 63 1024x768 Taustakuvat. Jokainen on ilmainen tallentaa, heti.