Taustakuvat
Värityskuvat

Lintuhenkilö Taustakuvat

Selaa 558+ Lintuhenkilö Taustakuvat lataa ilmaiseksi HD & 4K

Aloita 558 Lintuhenkilö Taustakuvat, järjestettynä sen mukaan, miten hyvin ne vetoavat kävijöihin. Valikoima kattaa sekä rauhallisia, minimalistisia että rohkeampia, korkeakontrastisia teoksia. Aseta se kerran, ja se kestää vilkaisun koko viikon. Ei maksumuuria, ei rekisteröitymislomaketta, ei vesileimaa. Palaa viikon päästä, ja sivun yläosa on muuttunut.

Tee taustakuvia tekoälyllä.
Kehotteesta, sekunneissa.
Kokeile ilmaiseksi
  • Käsi pitää vihreää brodeerattua sarjakuvamaisesta linnun laastaria. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Käsi pitää vihreää brodeerattua sarjakuvamaisesta linnun laastaria.
  • Kaksi sarjakuvahahmoa höyhenpukuisissa asuissa halaa lämpimästi. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Kaksi sarjakuvahahmoa höyhenpukuisissa asuissa halaa lämpimästi.
  • Kuva Rick Sanchezista ja hänen avaruusolioystävistään kaoottisessa kohtauksessa. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Kuva Rick Sanchezista ja hänen avaruusolioystävistään kaoottisessa kohtauksessa.
  • Vihreäihoinen soturi toimintahahmo kypärällä, viitalla ja keltaisilla saappailla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Vihreäihoinen soturi toimintahahmo kypärällä, viitalla ja keltaisilla saappailla.
  • Luolamieshahmo höyhenviitalla ja keltaisilla saappailla vihreällä jalustalla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Luolamieshahmo höyhenviitalla ja keltaisilla saappailla vihreällä jalustalla.
  • Rick Sanchez taistelee siivekästä soturia vastaan sarjakuvapanelissa liioitelluilla ilmeillä ja värikkäillä taustoilla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Rick Sanchez taistelee siivekästä soturia vastaan sarjakuvapanelissa liioitelluilla ilmeillä ja värikkäillä taustoilla.
  • Hurja lintupäinen soturi höyhenhaarniskassa ja kultaisella tähtiriipuksella. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Hurja lintupäinen soturi höyhenhaarniskassa ja kultaisella tähtiriipuksella.
  • Sarjakuvastrippi, jossa on lintuihmishahmoja eri kohtauksissa, kuten esiin nouseminen, anteeksipyyntö ja taisteluun valmistautuminen. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sarjakuvastrippi, jossa on lintuihmishahmoja eri kohtauksissa, kuten esiin nouseminen, anteeksipyyntö ja taisteluun valmistautuminen.
  • Rick Sanchez ja Morty Smith taistelevat avaruusolentohirviöitä vastaan sarjakuvakohtauksessa. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Rick Sanchez ja Morty Smith taistelevat avaruusolentohirviöitä vastaan sarjakuvakohtauksessa.
  • Rick ja luolamies ampuvat aseilla kilpien takana neonbaarissa. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Rick ja luolamies ampuvat aseilla kilpien takana neonbaarissa.
  • Rick Sanchez riitelee lintuhenkilön kanssa sarjakuvapaneelissa. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Rick Sanchez riitelee lintuhenkilön kanssa sarjakuvapaneelissa.
  • Rick ja Morty seisovat lentävän ajoneuvon vieressä aavikolla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Rick ja Morty seisovat lentävän ajoneuvon vieressä aavikolla.
  • Sarjakuvasoturi täplikkäässä kypärässä ja valkoisessa turkisviitassa sinistä taivasta vasten. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sarjakuvasoturi täplikkäässä kypärässä ja valkoisessa turkisviitassa sinistä taivasta vasten.
  • Rick Sanchez taistelee jättiläishirviötä vastaan sarjakuvapaneelissa, jossa on violettia hyytelöä ja räjähdyksiä. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Rick Sanchez taistelee jättiläishirviötä vastaan sarjakuvapaneelissa, jossa on violettia hyytelöä ja räjähdyksiä.
  • Sarjakuvastrippi, jossa sarjakuvien linnut ja ihmiset riitelevät johtajuudesta ja lintujen poikasista. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sarjakuvastrippi, jossa sarjakuvien linnut ja ihmiset riitelevät johtajuudesta ja lintujen poikasista.
  • Lintuihmishahmoja sarjakuvapanelissa vuorineen ja munineen. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Lintuihmishahmoja sarjakuvapanelissa vuorineen ja munineen.
  • Sarjakuvahahmo 'ÄLÄ LUOTA KEHEENKÄÄN' bannerin ja keltaisten ruusujen kanssa. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sarjakuvahahmo 'ÄLÄ LUOTA KEHEENKÄÄN' bannerin ja keltaisten ruusujen kanssa.
  • Sarjakuvahahmo, lintuihminen, jossa teksti sanoo, että lintuihmisen tappaminen on kusipäistä. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sarjakuvahahmo, lintuihminen, jossa teksti sanoo, että lintuihmisen tappaminen on kusipäistä.
  • Rick Sanchez halaa avaruusolentoa, kun Morty Smith syö hermostuneesti pöydän ääressä. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Rick Sanchez halaa avaruusolentoa, kun Morty Smith syö hermostuneesti pöydän ääressä.
  • Kolme fantasiaolentoa: kissaeläin, siivekäs aseenkantaja ja tiedemies juomassa pullosta. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Kolme fantasiaolentoa: kissaeläin, siivekäs aseenkantaja ja tiedemies juomassa pullosta.
  • Kaksi cosplayaajaa hymyilee konventissa, taustalla Starbucks. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Kaksi cosplayaajaa hymyilee konventissa, taustalla Starbucks.
  • Valkoinen kudottu verkko sidottu nippuihin tummaa taustaa vasten, vihreä lehdistö näkyy verkon läpi — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Valkoinen kudottu verkko sidottu nippuihin tummaa taustaa vasten, vihreä lehdistö näkyy verkon läpi
  • Taustakuva, jossa toistuvia keltaisia sarjakuva-ankkoja vaaleanpunaisissa saappaissa. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Taustakuva, jossa toistuvia keltaisia sarjakuva-ankkoja vaaleanpunaisissa saappaissa.
  • Sininen sarjakuvamainen lintu, jolla on ruskea hattu ja ärtynyt ilme. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sininen sarjakuvamainen lintu, jolla on ruskea hattu ja ärtynyt ilme.
  • Keltainen sarjakuvapoikanen, jolla on piste-silmät ja persikanvärinen nokka, seisoo ruskealla soikealla alustalla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Keltainen sarjakuvapoikanen, jolla on piste-silmät ja persikanvärinen nokka, seisoo ruskealla soikealla alustalla.
  • Harmaahaikara täplikkäine höyhenineen ja pitkine jalkoineen seisomassa mustaa taustaa vasten — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Harmaahaikara täplikkäine höyhenineen ja pitkine jalkoineen seisomassa mustaa taustaa vasten
  • Sarjakuvapöllö, jolla on suuret siniset silmät ja keltainen nokka, seisoo ja hymyilee — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sarjakuvapöllö, jolla on suuret siniset silmät ja keltainen nokka, seisoo ja hymyilee
  • Punainen kardinaali, jolla on mustat kasvot, istuu vaalealla kivellä lämmintä gradienttitaustaa vasten. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Punainen kardinaali, jolla on mustat kasvot, istuu vaalealla kivellä lämmintä gradienttitaustaa vasten.
  • Sarjakuvakorppikotka, jolla on töyhtö päässä ja levitetyt siivet, hymyilee mustaa taustaa vasten. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sarjakuvakorppikotka, jolla on töyhtö päässä ja levitetyt siivet, hymyilee mustaa taustaa vasten.
  • Punainen kardinaali istuu lumisella oksalla talvella — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Punainen kardinaali istuu lumisella oksalla talvella
  • Kyyhkynen seisoo hiekkapolulla puistossa, ja sen takana on puita ja hehkuvia valoja. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Kyyhkynen seisoo hiekkapolulla puistossa, ja sen takana on puita ja hehkuvia valoja.
  • Anime ritari haarniskassa pitää sinistä lintua, jolla on pitkät pyrstösulat. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Anime ritari haarniskassa pitää sinistä lintua, jolla on pitkät pyrstösulat.
  • Limenvihreä sarjakuvahahmoinen lintu, jolla on ruskeat kulmakarvat ja oranssi nokka ja jalat, seisoo kädet ojennettuina. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Limenvihreä sarjakuvahahmoinen lintu, jolla on ruskeat kulmakarvat ja oranssi nokka ja jalat, seisoo kädet ojennettuina.
  • Kyyhkynen, jolla on värikkäät höyhenet, istuu puupenkillä ruohoisessa puistossa. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Kyyhkynen, jolla on värikkäät höyhenet, istuu puupenkillä ruohoisessa puistossa.
  • Sarjakuvasorsa violetilla tukalla ja aurinkolaseilla ojentaa kieltä — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sarjakuvasorsa violetilla tukalla ja aurinkolaseilla ojentaa kieltä
  • Sininen lintu, jolla on pitkät perässä laahaavat höyhenet, teksturoidulla keltaisella ja ruskealla taustalla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sininen lintu, jolla on pitkät perässä laahaavat höyhenet, teksturoidulla keltaisella ja ruskealla taustalla.
  • Kaksi valkoista linnunsiipeä asennettuna pystysuoraan tankoon punaisilla helmillä ja metallijalustalla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Kaksi valkoista linnunsiipeä asennettuna pystysuoraan tankoon punaisilla helmillä ja metallijalustalla.
  • Big Bird lukee kirjaa kahdelle lapselle lavalla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Big Bird lukee kirjaa kahdelle lapselle lavalla.
  • Sarjakuvapoikanen juoksee räpyttelevin siivin ja suurin silmin mustaa taustaa vasten. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sarjakuvapoikanen juoksee räpyttelevin siivin ja suurin silmin mustaa taustaa vasten.
  • Korppikotka, jolla on vaaleanpunainen pää ja harmaat höyhenet, seisoo profiilissa harmaata taustaa vasten pehmeällä hehkulla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Korppikotka, jolla on vaaleanpunainen pää ja harmaat höyhenet, seisoo profiilissa harmaata taustaa vasten pehmeällä hehkulla.
  • Sarjakuvahaukka lennossa sinisillä siivillä ja keltaisella nokalla mustalla taustalla — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sarjakuvahaukka lennossa sinisillä siivillä ja keltaisella nokalla mustalla taustalla
  • Iloinen limenvihreä sarjakuvahahmoinen lintu, jolla on ruskeat kulmakarvat ja oranssi nokka ja jalat, seisoo kädet ojennettuina. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Iloinen limenvihreä sarjakuvahahmoinen lintu, jolla on ruskeat kulmakarvat ja oranssi nokka ja jalat, seisoo kädet ojennettuina.
  • Kaksi hehkuvaa höyhentä, yksi kultainen keltainen ja yksi hohtavan sininen gradienttitaustalla — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Kaksi hehkuvaa höyhentä, yksi kultainen keltainen ja yksi hohtavan sininen gradienttitaustalla
  • Kyyhky, jolla on hohtavat kaulansulat, seisoo hehkuvien pystysuorien palkkien edessä. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Kyyhky, jolla on hohtavat kaulansulat, seisoo hehkuvien pystysuorien palkkien edessä.
  • Kyyhky, jolla on hohtavat kaulansulat, seisomassa tummalla pinnalla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Kyyhky, jolla on hohtavat kaulansulat, seisomassa tummalla pinnalla.
  • Koristeellinen kultainen lintuhäkki, jossa on läpinäkyvät paneelit ja valkoinen istuin. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Koristeellinen kultainen lintuhäkki, jossa on läpinäkyvät paneelit ja valkoinen istuin.
  • Harmaa kyyhkyspatsas punaisilla silmillä seisoo kivellä keltaisten kukkien ja vihreiden lehtien kanssa. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Harmaa kyyhkyspatsas punaisilla silmillä seisoo kivellä keltaisten kukkien ja vihreiden lehtien kanssa.
  • Animehahmo, jolla on hehkuva violetti tukka ja keltainen lohikäärmetakki pimeässä neonympäristössä. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Animehahmo, jolla on hehkuva violetti tukka ja keltainen lohikäärmetakki pimeässä neonympäristössä.
  • Sarjakuvamainen lokki valkoisilla höyhenillä ja oranssilla nokalla ja jaloilla profiilissa. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sarjakuvamainen lokki valkoisilla höyhenillä ja oranssilla nokalla ja jaloilla profiilissa.
  • Lähikuva kyyhkystä, jolla on hohtavan vihreä kaula ja valkoinen vartalo seisomassa harmaalla taustalla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Lähikuva kyyhkystä, jolla on hohtavan vihreä kaula ja valkoinen vartalo seisomassa harmaalla taustalla.
  • Kyyhky, jolla on hohtava kaula ja valkoinen vartalo, seisomassa harmaalla pinnalla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Kyyhky, jolla on hohtava kaula ja valkoinen vartalo, seisomassa harmaalla pinnalla.
  • Yksityiskohtainen muotokuva kyyhkysestä, jolla on värikkäät kaulansulat seisomassa tummalla pinnalla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Yksityiskohtainen muotokuva kyyhkysestä, jolla on värikkäät kaulansulat seisomassa tummalla pinnalla.
  • Kultainen lintuveistos marmorijalustalla lämpimässä valaistuksessa. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Kultainen lintuveistos marmorijalustalla lämpimässä valaistuksessa.
  • Iloinen sarjakuvamainen lintu, jolla on suuret silmät ja räpyttelevät siivet — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Iloinen sarjakuvamainen lintu, jolla on suuret silmät ja räpyttelevät siivet
  • Yksityiskohtainen muotokuva kyyhkysestä, jolla on värikkäät kaulansulat ja joka seisoo harmaalla pinnalla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Yksityiskohtainen muotokuva kyyhkysestä, jolla on värikkäät kaulansulat ja joka seisoo harmaalla pinnalla.
  • Värikäs papukaija istuu oksalla vihreiden lehtien kanssa turkoosia taustaa vasten. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Värikäs papukaija istuu oksalla vihreiden lehtien kanssa turkoosia taustaa vasten.
  • Sarjakuvakorppikotka violetilla siivillä ja yllättyneillä kasvoilla seisomassa mustalla taustalla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sarjakuvakorppikotka violetilla siivillä ja yllättyneillä kasvoilla seisomassa mustalla taustalla.
  • Sarjakuvlintu pukeutuneena pukuun ja liiviin istuu jalat ristissä punaisilla pisteillä päänsä yläpuolella. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Sarjakuvlintu pukeutuneena pukuun ja liiviin istuu jalat ristissä punaisilla pisteillä päänsä yläpuolella.
  • Yksityiskohtainen digitaalinen renderöinti kyyhkysestä, jolla on siniharmaat ja valkoiset höyhenet seisomassa studiovalossa. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Yksityiskohtainen digitaalinen renderöinti kyyhkysestä, jolla on siniharmaat ja valkoiset höyhenet seisomassa studiovalossa.
  • Kyyhky, jolla on hohtavan vihreä kaula ja vaaleanpunaiset jalat, seisomassa harmaalla pinnalla. — Lintuhenkilö Taustakuvat
    Kyyhky, jolla on hohtavan vihreä kaula ja vaaleanpunaiset jalat, seisomassa harmaalla pinnalla.
sivua 10

Näytetään 1–60 / 558 taustakuvaa

Usein kysytyt kysymykset

Onko näiden Lintuhenkilö Taustakuvat täysikokoinen versio myös ilmainen?

Ne ovat ilmaisia. Lataaminen ei vaadi profiilia. Täysi koko tulee ilmaiseksi ja ilman merkintöjä.

Voinko käyttää näitä Lintuhenkilö Taustakuvat sekä puhelimessa että tietokoneella?

Sekä pysty- että vaakakuvia on varastossa. Laske ne ja saat 37 leveää ja 23 korkeaa. Muoto on ilmeinen pikkukuvasta.

Onko paljon Lintuhenkilö Taustakuvat:ia selattavaksi?

Meillä on 558 Lintuhenkilö Taustakuvat tässä sarjassa. Se kasvaa tasaisesti eikä suurissa erissä. Kaikki ne latautuvat ilmaiseksi.