Taustakuvat
Värityskuvat

Joululaulu Taustakuvat

Selaa 1,597+ Joululaulu Taustakuvat lataa ilmaiseksi HD & 4K

Aloita 1,597 Joululaulu Taustakuvat, järjestettynä sen mukaan, miten hyvin ne vetoavat kävijöihin. Odota väripalettien kirjoa, ei yhtä vakiintunutta tyyliä. Ne istuvat hyvin sovelluskuvakkeiden takana nielemättä niitä. Ei ole kirjautumismuuria eikä heikennettyä esikatselua. Palaa viikon päästä, ja sivun yläosa on muuttunut.

Tee taustakuvia tekoälyllä.
Kehotteesta, sekunneissa.
Kokeile ilmaiseksi
  • Muppet-hahmot talviasuissa pitävät kynttilää lumista yötaivasta vasten. — Joululaulu Taustakuvat
    Muppet-hahmot talviasuissa pitävät kynttilää lumista yötaivasta vasten.
  • Muppet-hahmot jouluun pukeutuneina lumisen yötaivaan alla juhlavin koristein. — Joululaulu Taustakuvat
    Muppet-hahmot jouluun pukeutuneina lumisen yötaivaan alla juhlavin koristein.
  • Muppet-hahmot leijuvat lumisen kadun yläpuolella, kun mies kävelee alapuolella. — Joululaulu Taustakuvat
    Muppet-hahmot leijuvat lumisen kadun yläpuolella, kun mies kävelee alapuolella.
  • Muppetit ja näyttelijä lumisessa viktoriaanisessa katunäkymässä juhlallisissa asuissa. — Joululaulu Taustakuvat
    Muppetit ja näyttelijä lumisessa viktoriaanisessa katunäkymässä juhlallisissa asuissa.
  • Viktoriaaninen katunäkymä lumisateella ja ihmisiä aikakauden vaatteissa valaistujen liikkeiden edustalla. — Joululaulu Taustakuvat
    Viktoriaaninen katunäkymä lumisateella ja ihmisiä aikakauden vaatteissa valaistujen liikkeiden edustalla.
  • Luminen viktoriaaninen katu hevoskärryineen ja aikakauden pukuihin pukeutuneine ihmisineen. — Joululaulu Taustakuvat
    Luminen viktoriaaninen katu hevoskärryineen ja aikakauden pukuihin pukeutuneine ihmisineen.
  • Mies silinterihatussa pitää kynttilälyhtyä lumisella kadulla yöllä lähellä joulukuusta. — Joululaulu Taustakuvat
    Mies silinterihatussa pitää kynttilälyhtyä lumisella kadulla yöllä lähellä joulukuusta.
  • Nuori poika kantaa iäkästä miestä joulupukin hatussa joulukoristellun oven läpi. — Joululaulu Taustakuvat
    Nuori poika kantaa iäkästä miestä joulupukin hatussa joulukoristellun oven läpi.
  • Näyttelijät aikakauden puvuissa tanssivat puulavalla roikkuvien lyhtyjen ja valonheittimien alla. — Joululaulu Taustakuvat
    Näyttelijät aikakauden puvuissa tanssivat puulavalla roikkuvien lyhtyjen ja valonheittimien alla.
  • Äreä mies silinterihatussa ja huivissa leijuu lumisen viktoriaanisen kadun yllä kynttilän kanssa. — Joululaulu Taustakuvat
    Äreä mies silinterihatussa ja huivissa leijuu lumisen viktoriaanisen kadun yllä kynttilän kanssa.
  • Aavemainen kynttilä, jossa on lapsen kasvot kultaisessa kynttilänjalassa Disneyn A Christmas Carol -elokuvajulisteessa. — Joululaulu Taustakuvat
    Aavemainen kynttilä, jossa on lapsen kasvot kultaisessa kynttilänjalassa Disneyn A Christmas Carol -elokuvajulisteessa.
  • Iäkäs mies silinterihatussa pitää lumipalloa, jossa kaksi hahmoa lumisessa maisemassa — Joululaulu Taustakuvat
    Iäkäs mies silinterihatussa pitää lumipalloa, jossa kaksi hahmoa lumisessa maisemassa
  • Musta silinterihattu kultaisella 'A Christmas Carol' -tekstillä sinisellä taustalla — Joululaulu Taustakuvat
    Musta silinterihattu kultaisella 'A Christmas Carol' -tekstillä sinisellä taustalla
  • Lähikuva vintage-nahkakirjasta, jossa on kohokuvioitu kultainen nimi ja koristeellinen seppele. — Joululaulu Taustakuvat
    Lähikuva vintage-nahkakirjasta, jossa on kohokuvioitu kultainen nimi ja koristeellinen seppele.
  • Scrooge A Christmas Carol -elokuvan hahmot seisovat lumisella viktoriaanisella kadulla hehkuvan otsikon alla. — Joululaulu Taustakuvat
    Scrooge A Christmas Carol -elokuvan hahmot seisovat lumisella viktoriaanisella kadulla hehkuvan otsikon alla.
  • Punainen haamu putoamassa täysikuuta vasten lumisen kaupungin siluetin yllä. — Joululaulu Taustakuvat
    Punainen haamu putoamassa täysikuuta vasten lumisen kaupungin siluetin yllä.
  • Mies pipossa katsoo eteenpäin, kun kalpea hahmo seisoo hänen takanaan metsässä. — Joululaulu Taustakuvat
    Mies pipossa katsoo eteenpäin, kun kalpea hahmo seisoo hänen takanaan metsässä.
  • Mies silinterihatussa pitää kynttilää lumisella viktoriaanisella joulukadulla. — Joululaulu Taustakuvat
    Mies silinterihatussa pitää kynttilää lumisella viktoriaanisella joulukadulla.
  • Kivinen kellotorni tähtitaivaan alla, lumella katoilla ja kultaisella seppeleellä otsikon 'A Christmas Carol' ympärillä. — Joululaulu Taustakuvat
    Kivinen kellotorni tähtitaivaan alla, lumella katoilla ja kultaisella seppeleellä otsikon 'A Christmas Carol' ympärillä.
  • Historiallinen kuvitus ihmisistä tanssimassa tavernassa muusikoiden soittaessa. — Joululaulu Taustakuvat
    Historiallinen kuvitus ihmisistä tanssimassa tavernassa muusikoiden soittaessa.
  • Kolme polaroid-kuvaa näyttää joululaulun oppituntitoimintoja, mukaan lukien käsityöt, sanastokortit ja laskentataulukot. — Joululaulu Taustakuvat
    Kolme polaroid-kuvaa näyttää joululaulun oppituntitoimintoja, mukaan lukien käsityöt, sanastokortit ja laskentataulukot.
  • A Christmas Carol -teatterijuliste kuulla, lumihiutaleilla ja siluettikatoilla tähtitaivaan alla — Joululaulu Taustakuvat
    A Christmas Carol -teatterijuliste kuulla, lumihiutaleilla ja siluettikatoilla tähtitaivaan alla
  • Luminen katu, jossa ihmisiä historiallisissa vaatteissa lähellä puurunkoisia rakennuksia. — Joululaulu Taustakuvat
    Luminen katu, jossa ihmisiä historiallisissa vaatteissa lähellä puurunkoisia rakennuksia.
  • Iäkäs mies mustassa silinterihatussa ja takissa seisoo lumisella viktoriaanisella kadulla. — Joululaulu Taustakuvat
    Iäkäs mies mustassa silinterihatussa ja takissa seisoo lumisella viktoriaanisella kadulla.
  • Luminen katu tiilirakennuksineen ja ihmisineen aikakauden asuissa kävelemässä valaistujen kauppojen lähellä. — Joululaulu Taustakuvat
    Luminen katu tiilirakennuksineen ja ihmisineen aikakauden asuissa kävelemässä valaistujen kauppojen lähellä.
  • Mies silinterihatussa kaadetaan leikkisästi toisen miehen toimesta vilkkaalla 1800-luvun kadulla katsojien ja koiran kanssa. — Joululaulu Taustakuvat
    Mies silinterihatussa kaadetaan leikkisästi toisen miehen toimesta vilkkaalla 1800-luvun kadulla katsojien ja koiran kanssa.
  • Jim Carrey Scroogena pitämässä kynttilää Disneyn 'A Christmas Carol' -elokuvajulisteessa. — Joululaulu Taustakuvat
    Jim Carrey Scroogena pitämässä kynttilää Disneyn 'A Christmas Carol' -elokuvajulisteessa.
  • Animoitu iäkäs mies teal-puvussa istuu punaisessa tuolissa kirjoituspöydän takana kirjojen täyttämässä työhuoneessa. — Joululaulu Taustakuvat
    Animoitu iäkäs mies teal-puvussa istuu punaisessa tuolissa kirjoituspöydän takana kirjojen täyttämässä työhuoneessa.
  • Tyylikäs 1800-luvun illalliskutsut kynttilänvalaisemalla pöydällä ja vieraat juhlapuvuissa. — Joululaulu Taustakuvat
    Tyylikäs 1800-luvun illalliskutsut kynttilänvalaisemalla pöydällä ja vieraat juhlapuvuissa.
  • Viktoriaaninen kuvitus miehestä hattu päässä, jonka lapsi taklaa tungoksessa kadulla. — Joululaulu Taustakuvat
    Viktoriaaninen kuvitus miehestä hattu päässä, jonka lapsi taklaa tungoksessa kadulla.
  • Iäkäs mies silinterihatussa pitää lumipalloa, jossa kaksi hahmoa lumisessa maisemassa — Joululaulu Taustakuvat
    Iäkäs mies silinterihatussa pitää lumipalloa, jossa kaksi hahmoa lumisessa maisemassa
  • Ankarannäköinen mies silinterihatussa ja takissa seisoo kädet ristissä lumisen viktoriaanisen rakennuksen edessä. — Joululaulu Taustakuvat
    Ankarannäköinen mies silinterihatussa ja takissa seisoo kädet ristissä lumisen viktoriaanisen rakennuksen edessä.
  • Iäkäs mies silinterihatussa ja punaisessa huivissa pitää kynttilää lumisessa yössä — Joululaulu Taustakuvat
    Iäkäs mies silinterihatussa ja punaisessa huivissa pitää kynttilää lumisessa yössä
  • Siluetti hattupäisestä miehestä kävelemässä lumista viktoriaanista katua yöllä. — Joululaulu Taustakuvat
    Siluetti hattupäisestä miehestä kävelemässä lumista viktoriaanista katua yöllä.
  • A Christmas Carol -kirja orjanlaakerin ja kynttilän kanssa puutaustalla — Joululaulu Taustakuvat
    A Christmas Carol -kirja orjanlaakerin ja kynttilän kanssa puutaustalla
  • Kaksi miestä vintage-vaatteissa leijuu tähtitaivaalla pitäen lyhtyä ja sulkakynää. — Joululaulu Taustakuvat
    Kaksi miestä vintage-vaatteissa leijuu tähtitaivaalla pitäen lyhtyä ja sulkakynää.
  • Mies silinterihatussa ja punaisessa huivissa pitää palavaa kynttilää lumisen viktoriaanisen kadun yllä. — Joululaulu Taustakuvat
    Mies silinterihatussa ja punaisessa huivissa pitää palavaa kynttilää lumisen viktoriaanisen kadun yllä.
  • Näyttelijä silinterihatussa pitää joululahjoja TheaterWorks USA:n A Christmas Carol -näytelmälle. — Joululaulu Taustakuvat
    Näyttelijä silinterihatussa pitää joululahjoja TheaterWorks USA:n A Christmas Carol -näytelmälle.
  • Kaksi miestä viktoriaanisissa vaatteissa nauraa lumisella kaupunkikadulla. — Joululaulu Taustakuvat
    Kaksi miestä viktoriaanisissa vaatteissa nauraa lumisella kaupunkikadulla.
  • Vanha mies lentää lumisen Pariisin yllä liekehtivän soihdun ja aavemaisten kasvojen kanssa. — Joululaulu Taustakuvat
    Vanha mies lentää lumisen Pariisin yllä liekehtivän soihdun ja aavemaisten kasvojen kanssa.
  • Mies silinterihatussa kävelee lumisella kadulla yöllä ohi kaupan, jonka lähellä on lapsia. — Joululaulu Taustakuvat
    Mies silinterihatussa kävelee lumisella kadulla yöllä ohi kaupan, jonka lähellä on lapsia.
  • Mies silinterihatussa ja takissa seisomassa lumisella yökadulla lyhtyjen ja tulen valon kanssa — Joululaulu Taustakuvat
    Mies silinterihatussa ja takissa seisomassa lumisella yökadulla lyhtyjen ja tulen valon kanssa
  • Iäkäs mies nostaa pojan korkealle lumisella kadulla väkijoukon hurratessa hehkuvien lamppujen alla. — Joululaulu Taustakuvat
    Iäkäs mies nostaa pojan korkealle lumisella kadulla väkijoukon hurratessa hehkuvien lamppujen alla.
  • Kaksi näyttelijää teatteripuvuissa istuu lavan lattialla järkyttynein ilmein. — Joululaulu Taustakuvat
    Kaksi näyttelijää teatteripuvuissa istuu lavan lattialla järkyttynein ilmein.
  • Vanhempi mies elehtii, kun haamumainen hahmo seisoo kynttilän valaiseman pöydän vieressä hämärässä huoneessa. — Joululaulu Taustakuvat
    Vanhempi mies elehtii, kun haamumainen hahmo seisoo kynttilän valaiseman pöydän vieressä hämärässä huoneessa.
  • Näyttelijät viktoriaanisissa puvuissa laulamassa lavalla A Christmas Carol -esityksessä. — Joululaulu Taustakuvat
    Näyttelijät viktoriaanisissa puvuissa laulamassa lavalla A Christmas Carol -esityksessä.
  • Kuvitettu kirjankansi A Christmas Carol -kirjaan, jossa on orjanlaakeria, ketjuja ja saappaita — Joululaulu Taustakuvat
    Kuvitettu kirjankansi A Christmas Carol -kirjaan, jossa on orjanlaakeria, ketjuja ja saappaita
  • Animoitu mies sinivihreässä takissa ja yllättynyt koira kurkistamassa oviaukosta. — Joululaulu Taustakuvat
    Animoitu mies sinivihreässä takissa ja yllättynyt koira kurkistamassa oviaukosta.
  • Joululaulu-elokuvajuliste, joka esittää lumista viktoriaanista katua aavemaisine hahmoineen päähenkilön yläpuolella. — Joululaulu Taustakuvat
    Joululaulu-elokuvajuliste, joka esittää lumista viktoriaanista katua aavemaisine hahmoineen päähenkilön yläpuolella.
  • Kultainen kim alteva otsikko 'A Christmas Carol' lumisella mustalla taustalla kaukaisine valoineen — Joululaulu Taustakuvat
    Kultainen kim alteva otsikko 'A Christmas Carol' lumisella mustalla taustalla kaukaisine valoineen
  • Neljä miestä vintage-asuissa seisoo punaisen oven edessä, joka on koristeltu ikivihreillä seppeleillä ja valoilla. — Joululaulu Taustakuvat
    Neljä miestä vintage-asuissa seisoo punaisen oven edessä, joka on koristeltu ikivihreillä seppeleillä ja valoilla.
  • Kaksi miestä silinterihatuissa ja takeissa seisoo puisella teatterilavalla kattokruunun alla, jossa on porrastetut parvekkeet ja roikkuvat lyhdyt. — Joululaulu Taustakuvat
    Kaksi miestä silinterihatuissa ja takeissa seisoo puisella teatterilavalla kattokruunun alla, jossa on porrastetut parvekkeet ja roikkuvat lyhdyt.
  • Mies silinterihatussa pitää kirjettä kynttilänvalaistussa huoneessa — Joululaulu Taustakuvat
    Mies silinterihatussa pitää kirjettä kynttilänvalaistussa huoneessa
  • Aavemainen hahmo silinterihatussa seisoo kultaisten joululaulutekstien vierellä orjanlaakerin ja rusettien kanssa lumista ikkunaa vasten. — Joululaulu Taustakuvat
    Aavemainen hahmo silinterihatussa seisoo kultaisten joululaulutekstien vierellä orjanlaakerin ja rusettien kanssa lumista ikkunaa vasten.
  • Kaksi miestä teatteriasuissa kohtaavat toisensa oviaukossa — Joululaulu Taustakuvat
    Kaksi miestä teatteriasuissa kohtaavat toisensa oviaukossa
  • Vihreä nukke, jolla on takki ja hattu, seisoo lumisella mukulakivikadulla yöllä kuun valaiseman taivaan alla, jossa on tähtiä ja tähdenlento. — Joululaulu Taustakuvat
    Vihreä nukke, jolla on takki ja hattu, seisoo lumisella mukulakivikadulla yöllä kuun valaiseman taivaan alla, jossa on tähtiä ja tähdenlento.
  • Mies silinterihatussa ja punaisessa huivissa pitää kynttilää lumisella viktoriaanisella kadulla yöllä. — Joululaulu Taustakuvat
    Mies silinterihatussa ja punaisessa huivissa pitää kynttilää lumisella viktoriaanisella kadulla yöllä.
  • Luminen viktoriaaninen katu, jossa hehkuva lyhty on hahmon kädessä kävellessään kattojen joukossa. — Joululaulu Taustakuvat
    Luminen viktoriaaninen katu, jossa hehkuva lyhty on hahmon kädessä kävellessään kattojen joukossa.
  • Mies silinterihatussa kävelee pois aavemaisesta hahmosta lumisella kaupunkikadulla. — Joululaulu Taustakuvat
    Mies silinterihatussa kävelee pois aavemaisesta hahmosta lumisella kaupunkikadulla.
  • Kaksi animoitua hahmoa hienostuneissa asuissa elehtii leijuvien papereiden ja maagisen roskan keskellä violetisti valaistussa kohtauksessa. — Joululaulu Taustakuvat
    Kaksi animoitua hahmoa hienostuneissa asuissa elehtii leijuvien papereiden ja maagisen roskan keskellä violetisti valaistussa kohtauksessa.
sivua 27

Näytetään 1–60 / 1,597 taustakuvaa

Usein kysytyt kysymykset

Mitkä muut kokoelmat sopivat yhteen Joululaulu Taustakuvat kanssa?

Katso red, summer, presents, holiday. Jokainen pitää oman listansa.

Sopivatko nämä Joululaulu Taustakuvat sekä puhelimeen että näyttöön?

Sekä leveät että korkeat on huomioitu. Näistä 13 on pystysuuntaisia ja 47 vaakasuuntaisia. Valitse se, joka sopii laitteeseesi.

Maksavatko nämä Joululaulu Taustakuvat mitään?

Ne eivät maksa mitään. Ohita rekisteröityminen; sitä ei tarvita. Mikään ei ole alennettu myydäkseen sinulle päivitystä.

Kuinka pitkä Joululaulu Taustakuvat-lista on?

Tällä sivulla on 1,597 Joululaulu Taustakuvat. Uusia kappaleita ilmestyy, kun ne läpäisevät tarkastuksen. Ei maksua eikä tiliporttia.