Taustakuvat
Värityskuvat

Avaruus Kauhu Taustakuvat

Selaa 1,017+ Avaruus Kauhu Taustakuvat lataa ilmaiseksi HD & 4K

Alta löydät 1,017 Avaruus Kauhu Taustakuvat. Valikoima kattaa sekä rauhallisia, minimalistisia että rohkeampia, korkeakontrastisia teoksia. Oli se sitten työmonitori tai henkilökohtainen puhelin, on olemassa sopiva koko. Ei maksumuuria, ei rekisteröitymislomaketta, ei vesileimaa. Vieritä lisää tai hyppää alla olevaan naapurikokoelmaan.

Tee taustakuvia tekoälyllä.
Kehotteesta, sekunneissa.
Kokeile ilmaiseksi
  • Lähikuva ryppyisistä kasvoista vihreässä valossa sumean yömaiseman vieressä hehkuvine valoineen. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Lähikuva ryppyisistä kasvoista vihreässä valossa sumean yömaiseman vieressä hehkuvine valoineen.
  • Astronauttipuku liekkien ympäröimänä ja murenee tuhkaksi avaruudessa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Astronauttipuku liekkien ympäröimänä ja murenee tuhkaksi avaruudessa.
  • Kosminen spiraaligalaksi tummanviolettien lonkeroiden ympäröimänä, joissa on hehkuvat silmät. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kosminen spiraaligalaksi tummanviolettien lonkeroiden ympäröimänä, joissa on hehkuvat silmät.
  • Yksinäinen hahmo kävelee pimeän metsän läpi hehkuvan sinisen valon ja leijuvien hiukkasten kanssa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Yksinäinen hahmo kävelee pimeän metsän läpi hehkuvan sinisen valon ja leijuvien hiukkasten kanssa.
  • Hirviömäinen avaruusolento hehkuvine silmine leijuu tähtien täyttämässä kosmisessa tyhjiössä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Hirviömäinen avaruusolento hehkuvine silmine leijuu tähtien täyttämässä kosmisessa tyhjiössä.
  • Ihmisen muoto täynnä hehkuvia violetteja kosmisia pilviä mustalla taustalla. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Ihmisen muoto täynnä hehkuvia violetteja kosmisia pilviä mustalla taustalla.
  • Jättiläismäinen murskattu kallo, joka nousee vedestä myrskyisän taivaan alla, kaksi ihmistä päällä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Jättiläismäinen murskattu kallo, joka nousee vedestä myrskyisän taivaan alla, kaksi ihmistä päällä.
  • Hehkuva syvänmeren lohikäärme hyökkää sukellusveneen kimppuun pimeässä — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Hehkuva syvänmeren lohikäärme hyökkää sukellusveneen kimppuun pimeässä
  • Kyberneettinen kallo, jossa on hehkuva oranssi silmä ja mekaaniset lonkerot. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kyberneettinen kallo, jossa on hehkuva oranssi silmä ja mekaaniset lonkerot.
  • Suuri avaruusasema vihreällä valaistuksella syvässä avaruudessa roskien ympäröimänä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Suuri avaruusasema vihreällä valaistuksella syvässä avaruudessa roskien ympäröimänä.
  • Sukeltajat taskulamppujen kanssa kohtaavat jättiläismäisen hehkuvan mustekalan sameissa vihreissä merensyvyyksissä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Sukeltajat taskulamppujen kanssa kohtaavat jättiläismäisen hehkuvan mustekalan sameissa vihreissä merensyvyyksissä.
  • Kolme pääkalloa, joiden yläpuolella hehkuva kolmio, kosmisessa pimeässä ympäristössä — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kolme pääkalloa, joiden yläpuolella hehkuva kolmio, kosmisessa pimeässä ympäristössä
  • Punainen olento lasipallossa, jota ympäröivät tummat mekaaniset lonkerot. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Punainen olento lasipallossa, jota ympäröivät tummat mekaaniset lonkerot.
  • Kaksi pientä hahmoa kohtaa hirviömäisen kosmisen olennon tähtien täyttämässä syvyydessä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kaksi pientä hahmoa kohtaa hirviömäisen kosmisen olennon tähtien täyttämässä syvyydessä.
  • Mies verisessä paidassa tuijottaa hirviömäistä olentoa, jolla on hehkuvat silmät ja punaiset lonkerot. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Mies verisessä paidassa tuijottaa hirviömäistä olentoa, jolla on hehkuvat silmät ja punaiset lonkerot.
  • Biomekaaninen muukalainen, jolla on paljaat luut ja metalliraajat upotettuna tummanvihreään veteen. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Biomekaaninen muukalainen, jolla on paljaat luut ja metalliraajat upotettuna tummanvihreään veteen.
  • Hirviömäinen puuolento veriroiskeineen jahtaa pakenevaa hahmoa pimeän metsän läpi. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Hirviömäinen puuolento veriroiskeineen jahtaa pakenevaa hahmoa pimeän metsän läpi.
  • Avaruusmerijalkaväen sotilas taistelee avaruusolentohirviöitä vastaan hämärässä futuristisessa avaruusaluksessa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Avaruusmerijalkaväen sotilas taistelee avaruusolentohirviöitä vastaan hämärässä futuristisessa avaruusaluksessa.
  • Astronautti vaurioituneessa puvussa, kallo näkyvissä halkeilleen kypärän läpi avaruudessa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Astronautti vaurioituneessa puvussa, kallo näkyvissä halkeilleen kypärän läpi avaruudessa.
  • Pelaaja panssaripuvussa hehkuvalla visiirillä kohtaa zombilauman pimeässä teollisuusympäristössä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Pelaaja panssaripuvussa hehkuvalla visiirillä kohtaa zombilauman pimeässä teollisuusympäristössä.
  • Tutkijat futuristisessa laboratoriossa tutkivat säilöttyjä dinosauruksia lasipalloissa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Tutkijat futuristisessa laboratoriossa tutkivat säilöttyjä dinosauruksia lasipalloissa.
  • Tumma hahmo hehkuvine silmine virtaavan sinisen kankaan ympäröimänä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Tumma hahmo hehkuvine silmine virtaavan sinisen kankaan ympäröimänä.
  • Pelottava avaruusolento, jolla on hehkuva vihreä pää ja terävät hampaat pimeässä ympäristössä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Pelottava avaruusolento, jolla on hehkuva vihreä pää ja terävät hampaat pimeässä ympäristössä.
  • Henkilö, jolla on palava pää, pitää sateenvarjoa rankkasateessa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Henkilö, jolla on palava pää, pitää sateenvarjoa rankkasateessa.
  • Astronautti avaruudessa roskien ympäröimänä, Maa ja kuu taustalla. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Astronautti avaruudessa roskien ympäröimänä, Maa ja kuu taustalla.
  • Kaksi ihmistä kävelee kohti hehkuvaa avaruusolioiden rakennelmaa lumisella aavikolla yöllä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kaksi ihmistä kävelee kohti hehkuvaa avaruusolioiden rakennelmaa lumisella aavikolla yöllä.
  • Astronautin kypärä ympäröitynä kosmisilla punaisilla ja mustilla pyörteillä digitaalisessa taiteessa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Astronautin kypärä ympäröitynä kosmisilla punaisilla ja mustilla pyörteillä digitaalisessa taiteessa.
  • Kosminen olento galaksivartalolla pitää hehkuvaa kiekkoa tähtiavaruudessa — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kosminen olento galaksivartalolla pitää hehkuvaa kiekkoa tähtiavaruudessa
  • Vieras maisema jättikuun kanssa vuorten yllä ja heijastava järvi yöllä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Vieras maisema jättikuun kanssa vuorten yllä ja heijastava järvi yöllä.
  • Luurankoastronautti halkeilleessa kypärässä ajelehtii avaruudessa lähellä hehkuvaa kuuta. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Luurankoastronautti halkeilleessa kypärässä ajelehtii avaruudessa lähellä hehkuvaa kuuta.
  • Hehkuva keltainen pääkallokasvo terävine hampaineen ja rätisevällä energialla pimeydessä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Hehkuva keltainen pääkallokasvo terävine hampaineen ja rätisevällä energialla pimeydessä.
  • Rengasplaneetta, jolla on hehkuva oranssi kuori tähtisumussa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Rengasplaneetta, jolla on hehkuva oranssi kuori tähtisumussa.
  • Kolme avaruusolentoa, joilla on suuret päät ja tummat silmät, nousevat sumuisesta sinisestä vedestä lähellä uponnutta laivaa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kolme avaruusolentoa, joilla on suuret päät ja tummat silmät, nousevat sumuisesta sinisestä vedestä lähellä uponnutta laivaa.
  • Hehkuva humanoidihahmo seisoo tulivuorimaisemassa myrskyisen punaisen taivaan alla. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Hehkuva humanoidihahmo seisoo tulivuorimaisemassa myrskyisen punaisen taivaan alla.
  • Kallokasvoinen sotilas tähtää hehkuvalla kiväärillä tulisevalla taistelukentällä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kallokasvoinen sotilas tähtää hehkuvalla kiväärillä tulisevalla taistelukentällä.
  • Avaruusmerijalkaväen sotilas taistelee avaruusolentoa vastaan painovoimattomuudessa lähellä planeettaa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Avaruusmerijalkaväen sotilas taistelee avaruusolentoa vastaan painovoimattomuudessa lähellä planeettaa.
  • Yksinäinen astronauttipuku, joka hehkuu himmeästi pimeässä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Yksinäinen astronauttipuku, joka hehkuu himmeästi pimeässä.
  • Kuollut astronautti vaurioituneessa avaruuskapselissa Maan ollessa näkyvissä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kuollut astronautti vaurioituneessa avaruuskapselissa Maan ollessa näkyvissä.
  • Aavemainen huutava kasvot pyörteilevine sinisine ja mustine tekstuureineen ja haalistuneine kirjoituksineen. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Aavemainen huutava kasvot pyörteilevine sinisine ja mustine tekstuureineen ja haalistuneine kirjoituksineen.
  • Aavemainen hahmo, jolla on hehkuvat punaiset silmät tulisen punaisessa ja mustassa helvetillisessä maisemassa, jossa on ristejä ja variksia. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Aavemainen hahmo, jolla on hehkuvat punaiset silmät tulisen punaisessa ja mustassa helvetillisessä maisemassa, jossa on ristejä ja variksia.
  • Sotilas talvivarusteissa kyykistyy pimeässä tunnelissa sinisen hehkun kanssa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Sotilas talvivarusteissa kyykistyy pimeässä tunnelissa sinisen hehkun kanssa.
  • Nainen, jolla on intensiiviset silmät ja hämähäkkiaiheita teksturoidulla tummalla taustalla. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Nainen, jolla on intensiiviset silmät ja hämähäkkiaiheita teksturoidulla tummalla taustalla.
  • Hehkuvat planeetat kiertämässä värikkäässä kosmisessa sumussa pyörteisine energiajuovineen. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Hehkuvat planeetat kiertämässä värikkäässä kosmisessa sumussa pyörteisine energiajuovineen.
  • Alienbaari hehkuu jättimäisen kraatterikuun alla tieteispelissä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Alienbaari hehkuu jättimäisen kraatterikuun alla tieteispelissä.
  • Surrealistinen olento, jolla on useita silmiä, leijuu hehkuvan ruudukon yläpuolella avaruudessa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Surrealistinen olento, jolla on useita silmiä, leijuu hehkuvan ruudukon yläpuolella avaruudessa.
  • Värikäs sumu täynnä kirkkaita tähtiä syvässä avaruudessa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Värikäs sumu täynnä kirkkaita tähtiä syvässä avaruudessa.
  • Astronautit kävelevät muukalaismaastossa jättimäisen avaruusaseman alla. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Astronautit kävelevät muukalaismaastossa jättimäisen avaruusaseman alla.
  • Hehkuva kosminen kupla, jossa on pyörteisiä sumuja, leijuu tähtitäytteisessä tyhjyydessä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Hehkuva kosminen kupla, jossa on pyörteisiä sumuja, leijuu tähtitäytteisessä tyhjyydessä.
  • Kuolemantähti hehkuvine silmine ja hampaineen leijuu sinivihreässä sumussa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kuolemantähti hehkuvine silmine ja hampaineen leijuu sinivihreässä sumussa.
  • Siniihoinen alien-soturi kulta- ja purppurahaarniskassa hehkuvin punaisin silmin seisomassa tummaa taustaa vasten — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Siniihoinen alien-soturi kulta- ja purppurahaarniskassa hehkuvin punaisin silmin seisomassa tummaa taustaa vasten
  • Abstrakti digitaalinen arkkitehtuuri, jossa toistuvat geometriset kuviot haalistuvat kirkkaaseen keskustaan. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Abstrakti digitaalinen arkkitehtuuri, jossa toistuvat geometriset kuviot haalistuvat kirkkaaseen keskustaan.
  • Futuristinen leijuva Death Egg MK III hehkuvin silmin ja hämähäkinjaloin. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Futuristinen leijuva Death Egg MK III hehkuvin silmin ja hämähäkinjaloin.
  • Astronautteja kuussa Maan taustalla ja Amerikan lippu. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Astronautteja kuussa Maan taustalla ja Amerikan lippu.
  • Kelluva kaupunki leijuu tuhoutuneen laakson yllä myrskyisän hämärätaivaan alla. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kelluva kaupunki leijuu tuhoutuneen laakson yllä myrskyisän hämärätaivaan alla.
  • Kosminen räjähdys, jossa kultaiset säteet puhkeavat värikkäiden sumujen läpi avaruudessa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kosminen räjähdys, jossa kultaiset säteet puhkeavat värikkäiden sumujen läpi avaruudessa.
  • Yksinäinen astronauttipuku, joka hehkuu himmeästi pimeässä. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Yksinäinen astronauttipuku, joka hehkuu himmeästi pimeässä.
  • Kallonmuotoinen asteroidi leijuu värikkäässä tähtisumussa — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kallonmuotoinen asteroidi leijuu värikkäässä tähtisumussa
  • Jättiläisrobotit ampuvat lasereita sotavyöhykkeellä, jossa sotilaat taistelevat maassa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Jättiläisrobotit ampuvat lasereita sotavyöhykkeellä, jossa sotilaat taistelevat maassa.
  • Henkilö suojavarusteissa kävelee rappeutuvassa teollisuustunnelissa. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Henkilö suojavarusteissa kävelee rappeutuvassa teollisuustunnelissa.
  • Kaksi ihmistä kävelee kohti hehkuvaa avaruusolioiden rakennelmaa sinisellä aavikolla tähtien alla. — Avaruus Kauhu Taustakuvat
    Kaksi ihmistä kävelee kohti hehkuvaa avaruusolioiden rakennelmaa sinisellä aavikolla tähtien alla.
sivua 17

Näytetään 1–60 / 1,017 taustakuvaa

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka monta Avaruus Kauhu Taustakuvat:ia löydän täältä?

Lukumäärä on 1,017 Avaruus Kauhu Taustakuvat. Jokainen on ilmainen tallentaa, heti.

Täytyykö minun kirjautua sisään saadakseni nämä Avaruus Kauhu Taustakuvat?

Tähän ei liity kustannuksia. Mikään ei ole alennettu myydäkseen sinulle päivitystä.

Onko nämä Avaruus Kauhu Taustakuvat muotoiltu työpöydälle vai mobiilille?

Saat valita muodon. 57 on leveitä, 3 on korkeita. Kummallakin tavalla rajaus on jo tehty puolestasi.